حمایت از سالمندان مبتلا به بی خوابی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

خواب بخشی جدایی ناپذیر از پیری سالم است، اما چه اتفاقی می افتد اگر یکی از عزیزان سالخورده برای استراحت شبانه خوب مشکل داشته باشد؟ در حالی که الگوهای خواب با افزایش سن افراد تغییر می‌کند، مهم است که بفهمیم آیا عوامل فیزیکی، عاطفی، شناختی یا دارویی باعث ایجاد این مشکل می‌شوند یا خیر. در این نوشته از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی حمایت از سالمندان مبتلا به بی خوابی می پردازیم.

حمایت از سالمندان مبتلا به بی خوابی

بی خوابی، اختلالی که باعث مشکلات مداوم در به خواب رفتن یا ماندن در خواب می شود، یک مشکل رایج خواب در میان سالمندان است. به گفته بنیاد خواب، علائم زیر ممکن است نشان دهنده بی خوابی در سالمندان باشد:

  • مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب
  • زود بیدار شدن مدام
  • مقاومت در برابر نیاز به رفتن به رختخواب در یک زمان معقول
  • ناتوانی در احساس شادابی بعد از بیدار شدن در صبح
  • مشکلات تمرکز در طول روز
  • اتکا به قرص برای به خواب رفتن

اگر یکی از عزیزان علائم بی خوابی را تجربه کرد، می توانید با استخدام پرستار سالمند و کمک پزشک به مدیریت شرایط بپردازید. نادیده گرفتن بی خوابی می تواند منجر به خواب آلودگی در طول روز و تحریک پذیری، افزایش خطر سقوط و تصادف و کاهش کیفیت زندگی شود. بی خوابی همچنین ممکن است باعث مشکلات متابولیسم، سلامت روانی و قلبی عروقی، سیستم ایمنی و عملکرد ریه شود.

مراقبت در منزل می تواند خواب سالم را برای سالمندان ترویج کند

حمایت از سالمندان مبتلا به بی خوابی در خانه بسیار مهم است. اگرچه یک پزشک عوامل مؤثر در بی خوابی را شناسایی می کند و یک برنامه درمانی را توصیه می کند، یک مراقب شخصی در خانه می تواند نقش حمایتی ایفا کند. در اینجا روش هایی وجود دارد که یک مراقب حرفه ای می تواند خواب سالم را برای سالمندان ترویج کند:

فراهم نمودن همراهی

پرستار سالمند می تواند همراهی را فراهم کند. در عین حال می‌تواند همراهی با سالمندان شما را برای ایجاد یک روال آرام قبل از خواب ارائه دهد. خوبی پرستار های شبانه روزی این است که مراقبت های شبانه روزی و 24 ساعته و همچنین خدمات “نوبت کاری” را ارائه می دهند تا به عزیزان شما در آماده شدن برای خواب کمک کنند. اگر افراد مسن عصر یا در طول شب ترس، نگران یا بیدار می شوند، یک مراقب حرفه ای در خانه می تواند یک حضور آرامش بخش و اطمینان بخش باشد. پس برای حمایت از سالمندان مبتلا به بی خوابی حضور پرستار بسیار مهم است.

به علائم مرتبط با زوال عقل کمک کنید

سالمندان مبتلا به زوال عقل ممکن است مشکلات خواب را تجربه کنند که می تواند باعث افزایش گیجی، اضطراب و بی قراری شود که از غروب شروع می شود و در طول شب ادامه می یابد. بی خوابی گاهی اوقات می تواند منجر به سرگردانی شبانه، قدم زدن، بی قراری و سایر مشکلات شود. اگر فرد مسن،  نیاز به مراقبت در زمینه زوال عقل دارد، نظارت مربوط به پرستار سالمند می تواند بسیار مهم و کمک کننده باشد.

برنامه های روزانه سالم را حفظ کنید

حمایت از سالمندان مبتلا به بی خوابی با توجه به برنامه های روزانه می تواند به خوبی مدیریت شود. تغییر در برنامه های روزانه می تواند بر کیفیت خواب در شب تأثیر بگذارد. یک پرستار سالمند  با حفظ برنامه‌های معمول آشنا، مانند خوابیدن و بیدار شدن در یک زمان، اجتناب از چرت‌های طولانی بعد از ظهر، خوردن وعده‌های غذایی بر اساس برنامه منظم و ورزش منظم، به خواب آرام برای سالمندان کمک می‌کند.

عادات خواب خوب را قبل از خواب تشویق کنید

عادات خواب خوب را قبل از خواب تشویق کنید شما به عنوان مراقب می توانید با تشویق سالمندتان به خاموش کردن تلویزیون و شرکت در مکالمه یا خواندن، قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی را قبل از خواب محدود کند. یک مراقب همچنین می تواند مطمئن شود که اتاق خواب عزیز شما ساکت، تاریک و در دمای راحت است. دقت کنید که یادآوری های دارویی را ارائه دهید. پرستار سالمند می تواند نسخه های خود را در زمان مقرر مصرف کند.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی حمایت از سالمندان مبتلا به بی خوابی پرداختیم. علاوه بر زوال عقل، سایر بیماری ها مانند بیماری پارکینسون، سکته مغزی، نارسایی قلبی، آسم، آپنه خواب، دیابت و اختلالات اورولوژی یا دستگاه گوارش می توانند باعث بی خوابی شوند. اگر افراد مسن با بی خوابی زندگی می کنند، با استخدام پرستار سالمند می توانند عادات خوب خود را مدیریت کنند.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.