ارزیابی و سنجش کار پرستار کودک وظیفه شناس

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مراقب کودک وظیفه شناس دارای ویژگی هایی است که با ارزیابی آن ها می توان عملکرد او را نشان داد. سوالی که پیش می  آید این است که والدین باید چگونه متوجه شوند زمانی که در منزل حضور ندارند آیا کودکشان به خوبی مراقبت می شود یا خیر؟ چگونه متوجه شویم آیا پرستار کودک ما یک پرستار خوب و مجرب است؟

مراقب کودک وظیفه شناس

نشانه های تشخیص کار یک پرستار کودک وظیفه شناس

در این مقاله از موسسه پرستاری زندگی برتر اکسین برخی از نشانه های که باید به آن توجه کنید عبارتند از:

کودک شما بعد از رفتن پرستار کودک به خوبی استراحت کرده و سر حال است

این به این معنی است که پرستار کودک برنامه ریزی های شما در مورد زمانبندی استراحت و خواب را به درستی اجرا کرده است. اما در صورتی که کودک شما بیحال و خسته به نظر می رسد، پرستار کودک برنامه خواب و استراحت کودک را رعایت نکرده است.

کودک شما پاکیزه و خوشبو است.

اگر کودک شما پاکیزه و تمیز نیست، ممکن است به خاطر کمبود وقت پرستار کودک بعد از اتمام یک بازی شلوغ و پرهیجان باشد. اما اگر احساس می کنید که پاکیزه نبودن کودک شما به دلیل تنبلی پرستار کودک است که حتی حاضر نشده دست و صورت کودک را بشوید، این یک نشانه خطر است.

خانه شما به پاکیزگی زمانی است که به پرستار کودک تحویل داده اید.

یک مراقب کودک وظیفه شناس برای خانه شما ارزش و احترام قایل است. اگر پرستار کودک شما خانه را مانند زمانی که شما رفته اید و یا حتی بهتر از آن به شما تحویل می دهد، این را یک نقطه قوت پرستار کودک بدانید و پرستار کودک را برای این کار تشویق کنید.

پرستار کودک خلاصه از کارهایش را برای شما می گوید.

شما نباید هر بار از پرستار کودک گزارش بخواهید. یک مراقب کودک وظیفه شناس، روزانه گزارشی از کارها، بازی ها، غذا ها و … را در مورد خودش و کودک به شما می دهد.

مراقب کودک وظیفه شناس

پرستار کودک همیشه به لپ تاپ و گوشی تلفن همراه خود نچسبیده است!

طبیعی است که شما از پرستار کودک نخواهید خواست که تلفن همراه خود را خاموش کند، چرا که می خواهید او در دسترس شما بوده و با شما در ارتباط باشد. اما اگر احساس می کنید که پرستار کودک شما همیشه در حال کار با تلفن همراه و پیام دادن و صحبت کردن است، بهتر است که به دنبال یک پرستار کودک جدید باشید.

کودک شما در مورد آمدن پرستار کودک هیجان زده است.

این یک نشانه خوب است و نشان می دهد که فرزند شما پرستار کودک را دوست دارد و در کنار او اوقات خوشی دارد.

داشتن شخصیتی مثبت و پر انرژی

آیا پرستار کودک شما گرم و صمیمی است؟ آیا شخصیتی مثبت دارد و از اینکه از فرزند شما مراقبت می کند خوشحال است؟ اگر پاسخ این سوالات مثبت است، پرستار کودک شما یک پرستار کودک خوب و عالی است.

پیشنهاد مقاله : بی اشتهایی در کودک و روش های رفع این مشکل توسط مراقب کودک

پرسیدن سوالات مناسب و به جا

اگر پرستار کودک پیش از شروع کار و یا در مراحل اولیه سوالات زیادی را می پرسد، ممکن است دچار مشکل شود. پرستار کودک باید در طول زمان با علایق کودک آشنا بشود و بداند که کودک از چه چیز هایی خوشش نمی آید. اگر پرستار کودک شما علایق کودک را می داند و به آنها توجه دارد، مراقب کودک وظیفه شناس و مجربی است و می خواهد کارش را به بهترین نحو انجام دهد.

مراقب کودک وظیفه شناس
پرستار کودک باید در طول زمان با علایق کودک آشنا بشود.

وقت شناسی

پرستار کودک باید سر وقت برای مراقبت از کودک بیاید تا والدین نیز بتوانند سر وقت به محل کارشان بروند. درست است که اتفاقات غیر قابل پیش بینی ممکن است رخ بدهد، اما “خواب ماندن”، “تمام کردن بنزین” و موضوعاتی از این قبیل، برای تاخیر پرستار کودک قابل قبول نخواهند بود.

داشتن مهارت های لازم

داشتن مهارت در ارائه کمک های اولیه، انجام CPR و … برای پرستار کودک یک حسن است. اگر پرستار کودک شما دارای این مهارت ها است و یا برای فراگیری آنها تلاش می کند، این یکی از نشانه های مراقب کودک وظیفه شناس است.

داشتن ایده های مختلف برای سرگرم کردن کودک

بهترین پرستار کودک همیشه ایده ها و روش های جدیدی برای سرگرم کردن کودک حین مراقبت دارد. پرستار کودک می تواند از کتاب ها، اسباب بازی ها، فیلم ها و آهنگ ها برای سرگرم کردن کود شما استفاده کند. خوراکی های مختلف نیز (با تایید والدین) برای کودک جذاب است. بهترین راه پرستار کودک برای کسب رضایت والدین، شاد و خوشحال نگه داشتن کودک در حین مراقبت است.

منبع : verywellfamily

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان