10 ترفند سودمند برای کاهش استرس والدین

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

اگر بچه دارید و در نقش والد دچار استرس  Stress شده اید باید بدانید که شما در این مورد تنها نیستید. در حقیقت ، تقریباً سه چهارم والدین در ایالات متحده ، به ویژه مادران ، دچار استرس هستند.

عوارض استرس
تعدادی از آنها خانه دار بوده و گروهی نیز شاغل هستند.

تعدادی از آنها خانه دار بوده و گروهی نیز شاغل هستند و وظایف دیگری را بر عهده دارند  اما در هر حالت سعی می کنند به فرزندان خود کمک کنند تا در آینده بزرگسالانی موفقی و شاد شوند.

اکثر مادران احساس می کنند استرس بیشتری در زندگی نسبت به پدران دارند. انواع و اقسام عوامل محرک استرس زا برای این افراد وجود دارد ، از امور مالی گرفته تا یافتن شیوه فرزندپروری مناسب و انتظارات بیش از حد فرزندان .

اگر چنین شرایطی برای شما آشنا است ، ممکن است لازم باشد راه هایی برای کاهش استرس به عنوان والدین پیدا کنید.

علائم استرس خود را بشناسید

یکی از راه های کاهش استرس به عنوان والدین ، ​​شناسایی علائم استرس است. به جای اینکه ، منتظر بمانید تا استرس شما به حداکثر برسد ، شناسایی علائم استرس در ابتدای نگرانی می تواند کمک بزرگی به شما کند.

آیا در هنگام استرس سردرد می گیرید؟ یا شاید در موقعیت نگران کننده احساس کنید بدن شما در میانه روز یا حتی چند ساعت پس از بیدار شدن خسته است .

هنگامی که این علائم را تشخیص دادید و متوجه  ظهور آن شوید  می توانید نفس عمیق بکشید یا سریع قدم بزنید. می توانید به خود یادآوری کنید که هیچ کس کامل نیست و شما مستحق استراحت هستید.

زمان استراحت

داشتن استراحت کافی والدین را برای از بین بردن استرس کمک می نماید . والدین باید به خود استراحت دهند.

مادران و پدران وقتی استرس دارند نمی توانند کارآییی مناسبی داشته باشند . حتی اگر چند بار در روز چند دقیقه استراحت به خودتان اختصاص دهید ، این کار برای تسکین بخشی از استرس شما کافی است

. همچنین باید حداقل یک بار در هفته چند ساعت به خودتان اختصاص دهید. اگر شریک زندگی ندارید ، ببینید آیا یکی از اعضای خانواده یا دوست صمیمی و قابل اعتماد می تواند چند ساعت از فرزندان شما مراقبت کند.

پیشنهاد مقاله:

چه بخواهید یک چرت کوتاه بزنید یا کار دیگری برای استراحت و آرامش خودتان انجام دهید ، استراحت ممکن است تنها چیزی باشد که برای از بین بردن استرس به آن نیاز دارید.

داشتن راه حل های از پیش برنامه ریزی شده برای شرایط استرس زا

آیا زمانهای خاصی از روز وجود دارد که بیشترین استرس را دارید؟ شاید هر شب ، قبل از شام ، استرس داشته باشید.

اگر چنین است ، ممکن است بهتر باشد 10 دقیقه برای نفس کشیدن به خودتان اختصاص دهید. ممکن است لازم باشد برای افزایش تمرکز به اتاق خواب بروید و مدیتیشن انجام دهید.

اگر صبح قبل از کار بیشترین استرس را دارید ، نیم ساعت  به خودتان فرصت دهید تا بنشینید و نفس بکشید ، قبل از شروع روز این کار به شما کمک بزرگی خواهد نمود .

یادگیری مدیتیشن یا مهارتهای تنفس عمیق

یکی دیگر از راه های کاهش استرس به عنوان والدین ، ​​یادگیری مهارت های مدیتیشن یا تنفس عمیق است. تکنیک های مختلفی برای مدیتیشن وجود دارد که می توانید یاد بگیرید

. برای مبتدیان نیز  مدیتیشن های هدایت شده زیادی وجود دارد . یکی از بهترین تکنیک های تنفس عمیق که می توانید استفاده کنید 4-7-8 است.

این بدان معناست که شما به مدت 4 ثانیه نفس عمیق بکشید. سپس می توانید آن نفس را به مدت 7 ثانیه نگه دارید. سپس در طی 8 ثانیه نفس را بیرون بدهید. این کار می تواند به کاهش تنش و استرس کمک کند.

استرس و تنفس عمیق
تحقیقات نشان می دهد که ورزش می تواند به شما در کاهش استرس کمک کند.

ورزش منظم

تحقیقات نشان می دهد که ورزش می تواند به شما در کاهش استرس کمک کند. اکثر مردم تنش را در بدن خود نگه می دارند و تنش باعث ایجاد استرس زیادی می شود.

از آنجایی که ورزش به کاهش تنش کمک می کند ، منطقی است که می تواند استرس را نیز از بین ببرد. می توانید پیاده روی کنید ، دوچرخه سواری کنید ، با بچه های خود بسکتبال بازی کنید ، شنا کنید ، یا فقط کمی بدوید . رقص نیز یک ورزش عالی است.

خندیدن

با خندیدن یا حتی  لبخند زدن متوجه خواهید شد که خنده به کاهش استرس کمک می کند . در حقیقت ، تحقیقات نشان می دهد کسانی که استرس زیادی دارند زیاد نمی خندند.

هرچه بیشتر بخندید یا لبخند بزنید  تنش بیشتری را می توانید از بین ببرید. آخرین باری که واقعا خندیدید کی بود؟

اگر به اندازه کافی نمی خندید باید راه هایی را پیدا کنید که بتوانید بیشتر خنده را وارد زندگی خود کنید. ا شروع به یافتن کارهای سرگرم کننده کنید تا بتوانید استرس را از بین ببرید.

انجام فعالیت های خود جوش

اگرچه ممکن است برای والدینی که درگیر استرس هستند تصور انجام فعالیت های خود جوش  اندکی بعید و ناامید کننده به نظر برسد ، اما گاهی خودانگیختگی می تواند بهترین کار برای از بین بردن استرس باشد.

بسیاری از والدینی که دچار استرس می شوند خود را به صورت کامل درگیر روزمرگی می نمایند  و با نامیدی در مشغله های خود گرفتار می شوند  .

اگر این مورد در مورد شما صادق است ، انجام کاری خودجوش  می تواند به شما در کاهش استرس کمک کند.

ارتباط با دوستان در موقعبت همسان

چند وقت یکبار از خانه خارج می شوید؟ آیا با مادران دیگری معاشرت دارید که با شما در موقعیت مشابه قرار داشته باشند ؟

بهتر است با پیدا کردن دوستانی که با شما وضعیت یکسانی دارند به کاهش استرس خود کمک نمایید زیرا اکثر مادران متوجه شرایط شما می شوند و درک می کنند که شما  تحت چه استرسی هستید و ممکن است بتوانند به شما کمک کنند.

در این شرایط شما هم می توانید به آنها کمک کنید. قطعا با معاشرت با مادران دیگر ، می توانید این استرس را رها کنید . نیازی به اختصاص زمان زیادی برای این معاشرت نیست اگر فقط چند ساعت در یک هفته باشد نیز کارساز است .

می توانید به همراه دوستان خود به سینما بروید ، برای غذا خوردن بیرون بروید یا فقط داخل خانه در کنار هم شام ​​بخورید. حتی اگر بچه ها در اتاق  ها مشغول بازی باشند باز هم برای معاشرت مادرانه خود وقت کافی بگذارید.

پیشنهاد مقاله: هر آنچه لازم است درباره افسردگی پس از زایمان بدانید

پیدا کردن گروه های پشتیبانی از والدین

به عنوان والدین ، ​​لازم است بیشتر وقت خود را به فرزندان خود اختصاص می دهید و این کار یک تصمیم خیلی خوب است.

با این حال ، برخی مواقع استرس زا و سخت نیز در این دوران وجود دارد. شاید تعدادی از والدین برای کاهش استرس خود از روشهای ناسالم مانند سیگار یا اعتیاد به الکل استفاده نمایند و یا دچار حالت افسردگی بشوند.

در حالیکه با عضویت در گروه مادران و والدین دیگر می توانید از تجارب سایر والدین برای برطرف نمودن استرس آشنا می شوید و می توانید با به کار بستن این تجربه های مفید نقش خود را به عنوان والدین به خوبی ایفا نمایید .

مرکز پرستاری زندگی برتر اکسین با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستار در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.