کاهش استرس در تعطیلات برای سالمندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

بیشتر مردم منتظر استراحت و جشن گرفتن با خانواده و دوستان در فصل تعطیلات هستند. اما، گاهی اوقات، آمادگی ها و انتظارات تعطیلات می تواند فصل را استرس زا کند. در این نوشته از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی کاهش استرس در تعطیلات برای سالمندان پرداختیم.

دلایل استرس در سالمندان

سالمندان گاهی اوقات استرس تعطیلات را بیشتر از بزرگسالان جوان احساس می کنند به دلیل:

 • دوری از عزیزان
 • از دست دادن خانواده و/یا دوستان
 • خستگی از انجام وظایف مربوط به تعطیلات
 • سلامت ضعیف
 • حذف برخی از سنت های تعطیلات

اجازه ندهید یک مورد بالقوه از عوامل استرس تعطیلات روحیه عزیزان ارشد شما را کاهش دهد. راه هایی برای القای شادی و تقویت روحیه آنها در این زمان واقعا خاص بیاموزید.

کاهش استرس در تعطیلات برای سالمندان

برای این که بتوانید استرس را در تعطیلات برای سالمندان کم کنید، می توانید از روش های زیر استفاده نمایید.  شادی تعطیلات را برای سالمندان خود تقویت کنید. در ادامه این نوشته نکات و پیشنهاداتی برای کاهش استرس سالمندان ارائه شده است تا به آن ها کمک کنید در طول تعطیلات خود احساس هیجان و شادی داشته باشند:

در محیطی امن و آشنا جشن بگیرید

سالمندان در معرض خطر افتادن و آسیب جدی در طول تعطیلات هستند. امسال، مطمئن شوید که مکانی را که در آن با عزیزتان جشن می گیرید، برای استفاده و حضور سالمندان ایمن است. همچنین مهم است که به سالمند خود یادآوری کنید که در اطراف پله ها با دقت پیش برود. اگر قبل از تعطیلات، برای استخدام پرستار اقدام کرده اید، می توانید برای ایمنی بیشتر سالمند با پرستار خود هماهنگ باشید.

شرایط سفر را آسان کنید

بسیاری از سالمندان ممکن است سفر – حتی مسافت های کوتاه – را چالش برانگیز بدانند. اگر عزیز شما در سفر مشکل دارد، جشن گرفتن را در خانه یا جایی نزدیک به خانه خود در نظر بگیرید. با این حال اگر قصد سفر دارید بهتر است تمامی موارد را به خوبی بسنجید و به مدیریت شرایط سفر بپردازید.

کاهش استرس در تعطیلات برای سالمندان با برنامه ریزی وعده های غذایی

بسیاری از سالمندان برای حفظ سلامتی خود، رژیم های غذایی محدودی دارند که توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی تجویز می شود. توصیه های تغذیه ای رایج برای سالمندان شامل رژیم های کم سدیم یا کم کربوهیدرات است. متأسفانه، غذاهای سنتی تعطیلات ممکن است با نیازهای غذایی فرد مورد علاقه شما مطابقت نداشته باشد. برای پختن غذایی که عزیزتان با خیال راحت از آن لذت می برد، وقت بگذارید.

با سطوح مناسب فعالیت بدنی همراه باشید

با سردتر شدن هوا و انجام فعالیت ها در داخل خانه، حفظ فعالیت بدنی مهم است. ورزش منظم با شدت مناسب برای سالمندان برای حفظ سلامت جسمی و روانی، صرف نظر از فصل، مهم است. تمرین‌های زیادی وجود دارد که سالمندان می‌توانند در خانه انجام دهند، و پیاده‌روی‌های خانوادگی در طول زمستان نیز می‌تواند لذت‌بخش باشد.

کاهش استرس در تعطیلات برای سالمندان با مدیریت هدایا

استرس مالی مرتبط با هدیه را کاهش دهید. سالمندان از قاعده های مالی جدا نیستند. بسیاری از سالمندان می خواهند فرزندان یا نوه های خود را با هدایایی خوشحال کنند. اما ممکن است توانایی پرداخت آن را نداشته باشند. در این زمینه می توانید با سالمند صحبت کنید و از شرایط هدیه دادن آن ها را راحت کنید.

مراقبان در خانه می توانند به کاهش استرس در تعطیلات کمک کنند

استخدام پرستار در منزل سالمند در این زمینه بسیار مفید است. پس اگر عزیزتان در این فصل تعطیلات به حمایت بیشتری از آنچه که می توانید مدیریت کنید نیاز دارد، می توانید با استخدام پرستار سالمند اقدام کنید. مراقبان و پرستاران طیف گسترده ای از خدمات را برای سالمندان در این شرایط ارائه می کنند که اصلی ترین آن ها عبارتند از:

 • همراهی و مصاحبت
 • تهیه و پخت غذا
 • مدیریت دارو و ورزش
 • کمک در خرید
 • کمک به تزئینات خاص منزل
 • کمک به تحرک سالمندان

شما می توانید با استخدام پرستار سالمند ، شرایط آن ها را به خوبی مدیریت کنید. یک مراقب در خانه به سالمند شما و شما در این فصل تعطیلات به عنوان یک خانواده در کنار هم کمک می کند.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت خدمات پرستاری زندگی برتر ما به بررسی تکنیک ها و روش های کاهش استرس در تعطیلات برای سالمندان پرداختیم. اگر به خدمات دلسوزانه و راحتی بیشتر در این زمینه نیاز دارید می توانید با ما در زندگی برتر در ارتباط باشید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.