نحوه تأمین نیازهای پرستار سالمند در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

امروزه خدمات پرستار سالمند در منزل یکی از مهم‌ترین امکانات اجتماعی است که می‌تواند در اختیار خانواده‌ها قرار بگیرد. مشغله‌های کاری، تمایل سالمندان به زندگی در منزل خودشان و دوری محل زندگی فرزندان‌شان به آن‌ها، از جمله دلایل نیاز به این نوع خدمات در منزل می‌باشد. استفاده از خدمات پرستاری سالمندان در منزل علاوه بر تامین نیازهای شخصی آن‌ها و کمک به انجام کارهای روزمره‌شان، باعث بهبود وضعیت زندگی‌ آن‌ها می‌شود. مهم‌ترین مساله درباره نگهداری از سالمندان، بالا بودن کیفیت خدمات ارائه شده به این عزیزان است که با انتخاب و تامین نیازهای پرستار سالمند در منزل امکان‌پذیر خواهد بود. اگر می‌خواهید راجع به نحوه تامین نیازهای اجتماعی پرستار سالمندان بدانید تا انتهای این مقاله از زندگی برتر با ما همراه شوید.

تأمین نیازهای پرستار سالمند
نحوه تأمین نیازهای پرستار سالمند در منزل

خدمات پرستار سالمند در منزل

سالمندان مهم‌ترین بخش از افراد جامعه هستند که به خاطر شرایطی که افزایش سن برای آن‌ها به وجود آورده است، نیازمند مراقبت و توجه بیشتری می‌باشند. البته نیاز هر شخص در سنین سالمندی با دیگری متفاوت خواهد بود . بنابراین سالمندان با توجه به نیازهایی که دارند نیازمند مراقبت با روش‌های متفاوتی خواهند بود. به عنوان مثال در صورتی که شخص سالمند توانایی حرکتی نداشته باشد یا این که به خاطر بیماری‌ نیازمند کنترل داروها و وضعیت سلامتی‌اش باشد، روش‌های مراقبتی متفاوتی را باید دریافت کند.

بنابراین با توجه به وضعیت جسمانی و نوع نیازی که سالمند برای ادامه زندگی خود احتیاج دارد، باید خدمات پرستاری مخصوص به خود را دریافت کند. در ادامه به چند مورد از انواع خدمات پرستار سالمند در منزل اشاره می‌کنیم:

  • کمک به انجام کارهای شخصی همچون رفتن به دستشویی، حمام، لباس پوشیدن و غیره
  • کنترل وضعیت سلامتی و علایم حیاتی سالمند در صورت نیاز و همچنین گزارش آن به پزشک مربوطه
  • مطالعه کتاب و هم‌صحبتی با سالمند برای سرگرم شدن و همچنین حفظ روحیه او
  • همراهی با سالمند برای پیاده‌روی و شرکت در جمع‌های دوستانه با دیگر سالمندان در پارک‌ها و مکان‌های دیگر
  • کمک و همراهی سالمند برای مراجعه به پزشک و یا بستری شدن او در بیمارستان
  • تهیه غذاهای متناسب با شرایط سالمند

پیشنهاد مقاله : نحوه تامین نیازهای پایه بیمار در منزل توسط پرستار بیمار

با توجه به مواردی که در بالا گفتیم، انتخاب پرستار سالمند بسیار مهم است، زیرا مراقبان سالمندان، نقش بسیار مهمی در وضعیت ادامه زندگی آن‌ها خواهند داشت. نکته مهمی که لازم است بیان کنیم این است که برای حفظ کیفیت این نوع از خدمات در منزل، باید به نیازها و مایحتاج به پرستار سالمند در منزل و نحوه تامین نیازهای اجتماعی پرستار سالمند توجه ویژه‌ای داشت. در ادامه با امکانات و نیازهای لازم برای یک پرستار سالمند آشنا خواهیم شد.

نحوه تأمین نیازهای پرستار سالمند در منزل
نیازهای اجتماعی پرستار سالمندان

نیازهای اجتماعی پرستار سالمندان

در قسمت‌های قبل در مورد خدمات و وظایف پرستاری ازسالمند در منزب صحبت کردیم. نکته مهمی که باید حتما به آن توجه داشته باشید، مایحتاج به پرستار سالمند در منزل است. در نظر داشتن نیازهای اجتماعی پرستار سالمند و تامین آن‌ها تاثیر بسیار زیادی در کیفیت خدمات ارائه شده خواهد گذاشت.

همانطور که قبلا نیز به آن اشاره کردیم با توجه به درخواست خانواده‌ها و همچنین نیاز افراد سالمند به حضور روزانه یا شبانه‌روزی پرستار در منزل، فردی که برای ارائه خدمات پرستاری انتخاب می‌شود باید وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. از طرفی چنین شخصی با توجه به خدماتی که به شما ارائه می‌دهد، نیازهایی دارد که باید برطرف شود. از جمله این نیازها می‌توان به حقوق متناسب با خدمات ارائه شده، تعیین حدود اختیارات وی در منزل و کارهای مربوط به سالمند و همچنین مکانی برای استراحت پرستار اشاره کرد.

نکته مهم در انتخاب یک پرستار برای سالمند در منزل، نزدیک بودن منزل وی تا شما است، چرا که تامین هزینه رفت و آمد پرستار از منزل خودش تا محل زندگی سالمندتان یکی دیگر از نیازهای اجتماعی او به حساب می‌آید که برای استفاده از خدمات پرستاری او تامین کنید.

یکی دیگر از نیازهای اجتماعی پرستار سالمند در منزل، انعطاف‌پذیری شما در مقابل خدمات پرستاری او است. این به معنی همکاری شما با پرستار در شرایط خاصی که او نمی‌تواند برای ساعاتی از سالمندتان مراقبت کند، می‌باشد. پرستار سالمند هم مانند دیگر افراد جامعه ممکن است در شرایطی قرار بگیرد که امکان انجام کار را در روز یا ساعاتی نداشته باشد که انعطاف در این مورد علاوه بر تامین نیاز پرستار، در کیفیت خدمات پرستاری ارائه شده او نیز تاثیرگذار خواهد بود.

کلام پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات سایت زندگی برتر در مورد دغدغه‌ها و نیازهای پرستار سالمند در منزل صحبت کردیم. علاوه بر این برای هر یک از موارد نحوه تامین نیازهای پرستار سالمند در منزل را بیان کرده و به مزایای تامین این نیازها نیز اشاره کردیم. تامین نیازهای پرستار سالمند، در کیفیت خدمات ارائه شده وی تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.