بهبود محیط داخلی منزل سالمندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

اگر عزیزان سالمند شما بیشتر وقت خود را در داخل خانه می گذرانند، بهبود محیط زندگی داخلی آنها بسیار مهم است. هر فرد مسن باید از یک خانه تمیز و راحت بهره مند شود – عاری از بوی نامطبوع، گرد و غبار بیش از حد، نشت، کپک و سایر خطرات سلامتی برای سالمندان. با این حال، با افزایش سن، افراد اغلب تغییراتی را در حواس خود تجربه می کنند و ممکن است بوی عجیب و غریب را حس نکنند یا متوجه تغییر دما نشوند. همچنین افراد مسن ممکن است دچار مشکلات حرکتی و شناختی شوند که آنها را از شناسایی مشکلات خانگی یا تعمیرات ضروری باز می دارد. استخدام پرستار در این زمینه بسیار مفید است و به بهبود محیط داخلی منزل سالمندان کمک زیادی می کند.

استخدام پرستار و مراقب برای بهبود محیط داخلی منزل سالمندان

یک مراقب حرفه ای می تواند همراهی و پشتیبانی مراقبت از سالمندان را برای عزیزان شما در حالی که شرایط بهداشتی را در داخل خانه خود حفظ می کند، ارائه دهد. در اینجا چند کار وجود دارد که یک مراقب و پرستار سالمند می تواند برای کمک به سالمند شما در حفظ محیط داخلی سالم فراهم کند:

سیستم تهویه را به دقت بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن شوید

اگر در خانه کپک مشاهده می کنید، خیلی گرم یا سرد است مقصر می تواند سیستم تهویه باشد. یک آزمایش سریع با استفاده از ترموستات ممکن است برای تعیین اینکه آیا تنظیمات نادرست هستند یا سیستم های خاصی کار نمی کنند، کافی است. یک مراقب می تواند مشکلات را کنترل کند و به شما هشدار دهد که چه زمانی با یک متخصص در این زمینه تماس بگیرید. برای اطمینان از عملکرد سیستم تهویه مطبوع برای بهبود محیط داخلی منزل سالمندان بهتر است با بازدید کننده و متخصص در این زمینه هماهنگ شوید.

تعویض فیلتر ها برای بهبود محیط داخلی منزل سالمندان

سیستم های گرمایش و سرمایش هوای اجباری دارای فیلترهایی هستند که تجهیزات را از گرد و غبار خانگی محافظت می کند. فیلترها باید به طور مرتب تعویض شوند، حداقل در شروع فصل گرما و فصل سرمایش اگر یک تهویه مطبوع مرکزی بخشی از سیستم باشد. فیلترهای استاندارد نمی توانند ذرات بسیار ریز مانند هاگ های کپک، باکتری ها و برخی آلرژن ها را حذف کنند. برای حذف این نوع آلاینده ها از سیستم، به یک فیلتر با راندمان بالا نیاز دارید.

تعویض فیلتر ها برای بهبود محیط داخلی منزل سالمندان

اجازه دهید هوای تازه وارد منزل شود

پنجره‌های باز می‌توانند طراوت هوای داخل خانه را بهبود بخشند – اما اگر سالمند شما آسم یا آلرژی دارد، مهم است که کیفیت هوای محلی و هشدارهای آلرژی‌زا را بررسی کنید. زمانی که هوای بیرون ایده آل است، یک در یا پنجره ای را باز کنید تا محیط داخلی را فقط چند دقیقه هوادهی کنید.

مدیریت آلرژین های داخلی برای بهبود محیط داخلی منزل سالمندان

یک پرستار سالمند و یک مراقب حرفه ای می تواند به جلوگیری از آلرژی زاهای رایج در داخل خانه مانند کنه های گرد و غبار، شوره حیوانات خانگی، کپک، حشرات و سایر آفات کمک کند. آنها می توانند آن فضاهای صعب العبور را تمیز کنند، فرش ها را جاروبرقی بکشند یا گرد و غبار را برای جلوگیری از تشدید آلرژی پاک کنند. این افراد عموما کمک می کنند تا سالمند شما در خانه با داشتن منزلی تمیز و سالم، ایمن و راحت بماند.

رفع بوهای بد

تخت کثیف، غذای فاسد شده در یخچال، تمیز کردن محیط آشپزخانه، اسپری کردن مواد خوشبو کننده روی صندلی مورد علاقه، قرار دادن کمی جوش شیرین در لوله فاضلاب آشپزخانه و انجام سایر کارهای تمیز کردن، برای بهبود محیط داخلی منزل سالمندان بسیار مهم است. پرستار سالمند و پرستار بیمار می تواند در این زمینه کار بسیار مهم و ویژه ای برای این افراد انجام دهد.

از محصولات غیر آلاینده استفاده کنید

برخی از چیزهایی که ما وارد خانه می‌کنیم مانند رنگ‌ها، چسب‌ها، محصولات تمیزکننده، حلال‌ها و محصولات ساختمانی، مانند فرش و انواع دیگر کفپوش‌ها، می‌توانند بخاراتی ایجاد کنند که ممکن است برای برخی افراد مضر باشد. برخی محصولات دارای ترکیبات شیمیایی هستند که به اندازه کافی خاصیت فرار بودن دارند. از این رو در دمای اتاق تبخیر می شوند و بخار تولید می کنند.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی روش های بهبود محیط داخلی منزل سالمندان پرداختیم. در این میان کیفیت هوای داخل خانه افراد را به طرق مختلف تحت تاثیر قرار می دهد، اما سالمندان به ویژه افراد مبتلا به آسم، بیماری های ریوی یا کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، آسیب پذیر هستند. پس باید به نکات ارائه شده در این زمینه دقت بسیاری داشت.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.