نحوه برنامه ریزی و مدیریت کار پرستار در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

این روزها کمتر خانواده‌ای را می‌توان پیدا کرد که امکان یا فرصت مراقبت از پدر یا مادر سالمند خود را داشته باشد. علاوه‌ بر این شاغل بودن اکثر مادران، فرصتی برای مراقبت و نگهداری از کودکان‌شان را برایشان باقی نگذاشته است. علاوه بر این افراد بیمار به خاطر شاغل بودن دیگر اعضای خانواده، نیازمند کمک و مراقبت شخص دیگری می‌باشد. به عبارتی می‌توان گفت که در شرایط پر مشغله امروز خانواده‌ها امکان نگهداری از عزیزان بیمار خود را ندارند. با وجود این دغدغه‌ها، خانواده‌ها به دنبال راه حلی برای مراقبت از عزیزان‌شان هستند. مطمئن‌ترین راه برای مراقبت و رسیدگی به سالمندان، کودکان و بیماران، استخدام پرستار در منزل است.

نحوه برنامه ریزی و مدیریت کار پرستار در منزل مهم‌ترین مساله‌ای است که برای انتخاب پرستار برای عزیزان‌تان باید در نظر داشته باشید. در این مقاله از سایت زندگی برتر، در مورد چگونگی برنامه ریزی و مدیریت زمان پرستاران صحبت کرده و همچنین تعرفه جدید خدمات پرستاری در منزل را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نحوه برنامه ریزی و مدیریت کار پرستار در منزل
نحوه برنامه ریزی و مدیریت کار پرستار در منزل

نحوه مدیریت کار پرستار در منزل

مدیریت کار یک پرستار در منزل به وظایفی که به او محول شده‌ است، بستگی دارد. به عبارتی با توجه به این که سالمندان، کودکان و افراد بیمار نیازهای مخصوص به خود را دارند، وظایف پرستاری از آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود. به طور کلی می‌توان گفت که یک پرستار حرفه‌ای با گذراندن دوره‌های تخصصی، مهارت انجام وظایف خود در زمان کوتاه و با بالاترین کیفیت را کسب خواهد کرد. در ادامه نحوه برنامه ریزی و مدیریت کار پرستار در منزل را با توجه به هر یک از وظایفش بیان خواهیم کرد:

  • پرستاری از سالمندان

افراد با افزایش سن، توانایی‌های حرکتی و انجام کارهای روزمره خود را از دست می‌دهند. بنابراین پرستاری از سالمندان به دلیل شرایط خاصی که این افراد دارند متفاوت خواهد بود. بیماری‌هایی که افراد در دوران سالمندی به آن‌ها دچار می‌شوند، از جمله مسائلی است که در نحوه مدیریت کار پرستار در منزل تاثیرگذار خواهد بود.

  • پرستاری از بیماران

مراقبت از بیماران، مخصوصا پس از عمل جراحی یا در دوران نقاهت بیماری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همراهی بیمار در مراجعه به بیمارستان و مراکز درمانی یکی از مهم‌ترین وظایف پرستار است که برای انجام آن‌ها باید برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود.

  • پرستاری از کودکان

وظایف مربوط به پرستاری از کودکان با توجه به سن کودک، وضعیت سلامتی و … تعیین می‌شود. به دلیل تنوع در خدمات پرستاری از کودکان، وظایف پرستاری از آن‌ها نیز از حساسیت بالایی برخوردار خواهد بود. تهیه غذا، کمک به انجام تکالیف، انجام کارهای روزمره  و … از جمله این وظایف به شمار می‌رود.

در هر یک از موارد فوق، پرستار با شناخت کامل از کسی که قرار است از او مراقبت کند، کارهای خود را مدیریت می‌کند. در ادامه تعرفه خدمات پزشکی و همچنین تعرفه جدید خدمات پرستاری در منزل را بررسی خواهیم کرد.

تعرفه جدید خدمات پرستاری در منزل

هزینه خدمات پرستاری در منزل با توجه به نوع خدماتی که افراد دریافت می‌کنند، متفاوت است. به طور کلی پرستار در منزل یک سری وظایف دارد ولی با توجه به نیاز افراد یا درخواست خانواده‌شان امکان افزایش خدمات وجود دارد. در ادامه از جمله مواردی که در تعرفه خدمات پزشکی در منزل تاثیرگذار است را بیان می‌کنیم:

  • خدمات تزریقات

این نوع از خدمات شامل انجام انواع تزریقات، پانسمان، بخیه، کنترل علایم حیاتی، بازکردن گچ، سونداژ و … می‌شود. هر یک از این خدمات تعرفه متفاوتی داشته و با توجه به نیاز بیمار تعیین می‌شود.

  • انجام کارهای روزمره و منزل

در صورتی که پرستار از یک کودک، سالمند و یا بیمار مراقبت کند، ممکن است نیاز باشد تا کارهای روزمره و منزل را نیز انجام دهد. از جمله این خدمات می‌توان به تمیز کردن منزل، شستشوی لباس‌ها، کمک به پوشیدن لباس، تهیه مواد غذایی مورد نیاز و … اشاره کرد.

پیشنهاد مقاله : بیماری آلزایمر و نحوه مراقبت از سالمند مبتلا به آلزایمر

نحوه برنامه ریزی و مدیریت کار پرستار در منزل
تعرفه جدید خدمات پرستاری در منزل

تعرفه خدمات پرستاری در منزل

با توجه به نیاز افراد یا بنا به درخواست خانواده‌هایشان، خدمات پرستاری ارائه شده متفاوت خواهد بود. اگر بخواهیم تعرفه خدمات پرستاری در منزل را بررسی کنیم، باید عوامل موثر بر هزینه خدمات پرستاری را بشناسیم. در ادامه مهم‌ترین عوامل موثر بر تعرفه این گونه خدمات را بیان می‌کنیم:

  • فاصله منزل پرستار تا منزل شما
  • نوع خدمات ارائه شده
  • مدت زمانی که پرستار در منزل شما حضور دارد

کلام پایانی

در این مقاله از سایت مجموعه زندگی برتر در مورد اهمیت برنامه‌ریزی و مدیریت کار پرستار در منزل صحبت کردیم. گفتیم برای انجام این کار باید ابتدا وظایف پرستاران را بشناسیم تا بتوانیم بهترین تصمیم و برنامه ریزی را داشته باشیم. در پایان نیز تعرفه خدمات پزشکی در منزل و عوامل موثر بر تعرفه خدمات پرستاری در منزل سال 1400 را بیان کردیم. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مناسبی را در مورد نحوه برنامه ریزی و مدیریت کار پرستار در منزل به شما منتقل کرده باشیم.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.