پرستاری در منزل از سالمندان چه مزایایی برای سالمند و اطرافیان او دارد؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

پرستاری در منزل از سالمندان Home Care for Seniors  از بهترین روش های مراقبتی می باشد که دارای مزایا ی فراوانی است.

یافتن روشی موثر برای نگهداری و مراقبت از یک سالمند می تواند یکی از چالش های فکری خانواده ها باشد .

برخی از گزینه ها مانند انتقال سالمند به خانه سالمندان باعث ایجاد  تغییرات بزرگ در سبک زندگی سالمند می گردد و ممکن است بر جسم و روح سالمند اثرات مخربی داشته باشد.

برای بسیاری از خانواده ها ، پرستاری در منزل از سالمندان  راه حل  مناسبی است زیرا با این کار به سالمند اجازه داده می شود که در کمال آرامش و مانند گذشته در  خانه خود زندگی نماید . در این مقاله به بررسی مزایای پرستاری درمنزل از سالمندان  می پردازیم :

پرستاری در منزل از سالمند
پرستاری در منزل از سالمندان از بهترین روش های مراقبتی می باشد

پرستاری در منزل و آسایش بیشتر سالمند:

مزیت اصلی مراقبت در منزل این است که سالمند  قادر است در مکانی که برای او راحت ترین و آشناترین جای  دنیاست به زندگی ادامه دهد. در این شرایط سالمند می تواند در رختخواب خود بخوابد ، از سرویس بهداشتی خود استفاده کند و کارهای روزمره خود را ادامه دهد.

زندگی  در محیط های آشنا می تواند به ویژه برای سالمندانی که از بیماریهای پیش رونده و تأثیرگذار بر حافظه مانند زوال عقل رنج می برند  می تواند بسیار مفید باشد.

مراقبت شخصی

به جای اینکه سالمند مجبور باشد که با برنامه ها و روال های خانه سالمندان سازگار شود ، در شرایط پرستاری در منزل  امکان تهیه یک برنامه مراقبتی در منزل متناسب با نیازهای سالمند وجود دارد.

خواه سالمند فقط چند ساعت در روز به کمک احتیاج داشته باشد، یا به مراقبت تمام وقت در زندگی احتیاج داشته باشد ، شرایط پرستاری در منزل از سالمند انعطاف پذیر بوده و با بهترین حالت برای هر فرد قابلیت سازگاری دارد.

بهبود سریعتر از بیماریها

تحقیقات نشان می دهد که سالمندان در شرایط راحت خانه خود خود سریعتر و با موفقیت بیشتری از نقاهت جراحی و بیماری ها بهبود می یابند.

همچنین  احتمال در معرض قرار گرفتن توسط عوامل میکروبی  در یک خانه سالمندان بیشتر است  و  ممکن است سبب بستری مجدد سالمند در بیمارستان گردد.

توجه و دقت بر جزییات

پرستاری در منزل از سالمند  این امکان را ایجاد می نماید که فرد سالمند کانون اصلی  ت و توجه پرستار باشد . وظیفه  یک پرستار در منزل فراهم آوردن سطحی از توجه و مراقبت است که از امنیت و سلامت فرد سالمند اطمینان  ایجاد گردد.

در حقیقت به دلیل توجه تمام وقت پرستار به سالمند نیازهای او بسیار سریعتر از مراکز نگهداری سالمندان و خانه های سالمندان برآورده می شود.

مقرون به صرفه بودن پرستاری در منزل از سالمند

هزینه های  پرستاری در منزل  از سالمندان صورت مقطعی و دایمی  دریافت می شود ، بنابراین در مورد هزینه از انعطاف پذیری زیادی وجود دارد.

هزینه های هر منطقه جغرافیایی متفاوت است اما با تماس با نزدیک ترین ومعتبر ترین مراقبی می توانید از نرخ و هزینه های معمول استخدام یک پرستار سالمند اطلاع یابید.

گاهی براساس نیاز سالمند لازم است فرد پرستار به صورت شبانه روزی درکنار او حضور داشته باشد و برهمین اساس میزان هزینه های پرستاری او افزایش می یابد.

برای افرادی که به صورت نیمه وقت به کمک نیاز دارند ، هزینه پرستاری در منزل می تواند به طور قابل توجهی کمتر از یک خانه سالمندان باشد.

 آرامش خاطر اطرافیان

از آنجاییکه زندگی سالمند در هنگام  تنهایی ممکن است سرشار از انواع خطرات جانی و مالی باشد اطرافیان سالمند ممکن است همواره نگران سلامتی او باشند . انجام کارهای روزمره مانند دوش گرفتن و استفاده از اجاق گاز و افتادن ممکن است باعث آسیب دیدگی سالمند گردد . اما با استخدام یک پرستار در منزل برای نگهداری از سالمند می توانید از سلامت او اطمینان حاصل نمایید.

پرستاری در منزل و حفظ استقلال سالمند

وقتی در مورد گزینه های مراقبتی از یک سالمند صحبت می نماییم یکی از مهم ترین نگرانی های یک سالمند در این مورد  حس از دست دادن استقلال  است.  یکی از مزیت های بزرگ پرستاری در منزل این است که سالمند مانند گذشته قادر است بر بسیاری از جنبه های زندگی روزمره خود کنترل داشته باشد.

یک سالمند در منزل خود می تواند طبق برنامه سابق خود زندگی را ادامه دهد و انتخاب کند چه زمانی می خواهند غذا بخورند ، بخوابند ویا با دیگران معاشرت نماید. برای سالمندانی که دیگر رانندگی نمی کنند ، انتخاب پرستاری که  بتواند رانندگی نماید و به سالمند کمک نماید تا به فعالیت های اجتماعی خود ادامه دهد یک مزیت به حساب می رسد.

پیشنهاد مقاله: راه های پیشگیری از زخم بستر در سالمندان

گفتگو و همراهی با سالمند  :

سالمندانی که تنها زندگی می کنند اغلب  دچار انزوای اجتماعی  هستند و احساسی تنهایی را تجربه می کنند که می تواند منجر به کاهش سلامتی شود.

یک پرستار سالمند در منزل ، با ایجاد  گفتگو های دوستانه و ایجاد ارتباط معنادار انسانی با سالمند ، می تواند تأثیرات  زیادی بر سلامت  روحی و جسمی سالمند بگذارد.

صلاحیت پرستار و پرستاری در منزل
سالمندانی که تنها زندگی می کنند اغلب دچار انزوای اجتماعی  هستند.

اطمینان از صلاحیت پرستار سالمند

حضور یک پرستار معتمد در منزل سالمند  باعث می شود که خانواده سالمند وقت بیشتری داشته باشند تا با  سالمند بگذرانند و دیگر نگران مشکلات روزمره زندگی سالمند نخواهند بود.

در صورت استخدام پرستار از مراقبتی قابل  اعتماد می توانید از صلاحیت حرفه ای و اخلاقی سالمند اطمینان حاصل نموده و با خیال راحت سالمند را به او بسپارید.

مراقبت از حیوانات خانگی

ماندن سالمند در منزل شخصی خود ،  به این معنی است که سالمند مجبور نیست از حیوان خانگی محبوب خود جدا شود.

در مورد سالمندان اثبات شده است که مراقبت از حیوانات خانگی احساس تنهایی و بیماری های قلبی را کاهش می دهد و بیماران زوال عقل را آرام ترمی کند.

کمک یک پرستار در منزل  می تواند به سالمندان اجازه دهد که مانند سابق از همراهی حیوانات خانگی خود بهره مند شود.

پرستاری زندگی برتر اکسین با داشتن کادری ماهر و با تجربه د ر مراقبت از کودک، پرستار سالمند، بیمار  آماده ارائه خدمات 24 ساعته به همشریان گرامی می باشد.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.