موسسه پرستاری زندگی برتر

لوازم منزل مناسب سالمندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

لوازم منزل مناسب سالمندان اهمیت زیادی در زندگی آن ها دارد. خصوصا اگر با استخدام پرستار سالمند همراه نمی شوند و به تنهایی قصد زندگی کردن دارند.

ویژگی های دستگاه که ایمنی و دسترسی افراد مسن را ارتقا می دهد، می تواند به شرایط زندگی آن ها کمک زیادی کند.

 

لوازم منزل مناسب سالمندان

برخی از افراد مسن ممکن است نیاز به استفاده از وسایلی با ویژگی‌های مناسب برای سالمندان داشته باشند که می‌تواند توانایی آنها را برای ایمن ماندن و مستقل ماندن در منزل بهبود بخشد.

اگرچه ممکن است جایگزینی لوازم فعلی عملی یا مقرون به صرفه نباشد، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام خرید لوازم جایگزین پس از خراب شدن آنها در نظر بگیرید.

دقت در انرژی مصرفی

وسایل با ویژگی های انرژی کارآمد هزینه های ابزار را کاهش می دهد. همه می توانند از پس انداز پول در قبوض آب و برق سود ببرند، اما این می تواند برای سالمندانی که با درآمد ثابت زندگی می کنند بسیار مهم باشد.

هنگام خرید لوازم خانگی، به دنبال مدل های کم مصرف باشید که به نفع محیط زیست هستند و باعث صرفه جویی در هزینه می شوند. لوازم منزل مناسب سالمندان باید دارای ویژگی های مصرف پایین باشند.

لوازم آشپزخانه مناسب برای سالمندان

آشپزخانه یک مکان معمول برای حوادث خانگی سالمندان است. در حالی که حذف تمام خطرات مرتبط با کار در آشپزخانه غیرممکن است، برخی از وسایل باعث افزایش ایمنی و راحتی می شوند، از جمله:

 • اجاق‌های «هوشمند» با ساعت‌ها/نمایشگرها/شستی‌های بزرگ، تایمرها، عملکردهای خاموش شدن خودکار، و چراغ‌های هشدار دهنده که نشان می‌دهند اجاق گاز داغ است.
 • ماشین ظرفشویی های رومیزی که نیاز به خم شدن در هنگام استفاده و تخلیه را از بین می برند و خطرات ناشی از باز شدن درب ماشین ظرفشویی را کاهش می دهند.
 • مایکروویوهای جمع و جور که به اندازه کافی کوچک هستند تا روی کابینت باشند. بر خلاف مدل های بزرگ، نیازی به ندارند که دست را برای برداشتن غذای داغ خیلی داخل ببرد. حتی برخی از مدل‌ها دارای دکمه‌های بزرگ، کنترل‌های ساده و زنگ‌های بلند هستند تا هنگام اتمام کار سیگنال دهند.
 • یخچال/فریزر با نمایشگر بزرگ با درب‌هایی که به راحتی باز می‌شوند و همچنین روشنایی بهبود یافته و دکمه‌های بزرگ داخل و خارج تا سالمندانی که بینایی ضعیفی دارند می‌توانند برچسب‌های مواد غذایی را بخوانند، دما را کنترل کنند و به دستگاه‌های یخ و آب دسترسی داشته باشند.
 • قهوه‌سازهای تک‌نفره یا خاموش‌شونده خودکار که می‌توانند از حوادث، آتش‌سوزی و قهوه‌سوختگی ناشی از روشن ماندن قهوه جوش جلوگیری کنند.

سایر لوازم منزل مناسب سالمندان

آشپزخانه تنها جایی نیست که سالمندان می توانند از وسایل مناسب برای سالمندان بهره ببرند. در اینجا چند مورد دیگر از لوازم خانگی وجود دارد که می تواند به سالمندان کمک کند تا با ایمنی و سهولت بیشتر از منزل خود مراقبت کنند:

 • جارو برقی و رباتی سبک وزن
 • اتوهای خاموش کننده خودکار
 • ساعت هایی با نمایشگر بزرگ
 • تلفن ثابت بی سیم با تعداد زیاد
 • کتری چای برقی با خاموش شدن خودکار
 • چراغ با خاموشی از راه دور یا قابلیت کنترل
 • تلویزیون های هوشمند و کم مصرف

صرف نظر از اینکه لوازم خانگی عزیزتان دارای آخرین ویژگی‌های مناسب برای سالمندان باشد یا نه، استخدام پرستار در منزل سالمند کارآزموده می تواند به شما کمک کند که فرد مسن با آرامش بیشتری  زندگی کند. حتی شما نیز از شرایط او و ایمنی که در منزل خواهد داشت مطمئن می شوید. حضور  پرستار سالمند فرد مسن را را تشویق می کند که تا حد امکان مستقل بماند و در عین حال مراقب آنها باشد تا احتمال بروز یک اتفاق ناگوار مرتبط با لوازم خانگی کاهش یابد.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی لوازم منزل مناسب سالمندان پرد اختیم. بررسی این لوازم چه در داخل آشپزخانه و چه در کل منزل کمک می کند تا فردی که مسن است و یا مشکلات حرکتی و جسمی دارد به راحتی بتواند در منزل خود زندگی کند. گرچه نکته مهم تر این است که می توان با استخدام پرستار سالمند شرایط را بهبود بخشید و به مدیریت راحت تر در منزل پرداخت که منجر به ایمنی بیشتر فرد می شود.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان