9 روش برای کنار آمدن کودک با مدرسه جدید که لازم است والدین و پرستار کودک بداند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

کنار آمدن کودک با مدرسه جدید  Cope With Moving to a New School  می تواند تبدیل به یکی از بزرگترین چالشهای دوران کودکی گردد.  برای یک کودک ،  تغییر مدرسه و رفتن به یک مدرسه جدید  تواند تغییر بزرگی در زندگی باشد و سبب بروز ترس و استرس زیادی گردد. بیشتر کودکان  در این شرایط احساساتی را تجربه می کنند که به طور کامل نمی دانند چگونه باید آن را تفسیر یا  پردازش کنند و نتیجه این احساسات  اغلب  ناامیدی ، گیجی و تنهایی کودک در مدرسه جدید است.

دلیل اینکه بسیاری از کودکان مجبور میشوند که به مدرسه جدیدی بروند معمولاً به دلیل  تغییرات شغلی یا مکان زندگی والدین آنها است.

در بسیاری از موارد ، ممکن است والدین تصمیم گرفته اند که به خانه جدیدی نقل مکان کنند ، یا یکی از والدین پیشنهاد جابجایی شغل خود را دریافت کرده باشد.

برای مورد دوم ، جابجایی شرکت ممکن است علاوه بر مدرسه جدید یناز باشد که خانواده به یک شهر جدید نقل مکان نمایند .

روش های کنار آمدن کودک با مدرسه
کنار آمدن کودک با مدرسه جدید می تواند تبدیل به یکی از بزرگترین چالشهای دوران کودکی گردد.

این روند ممکن است برای کل خانواده چالش برانگیز باشد ، اما خدمات آسان جابجایی مدارس برای کودکان وجود دارد تا این جابه جایی را برای آنها آسان تر کند.

خوشبختانه ، والدین – صرف نظر از سن کودک-  می توانند کارهای زیادی انجام دهند تا به کودکان کمک کنند تا بتوانند از پس انتقال به مدرسه جدید برآیند.  در این مقاله 9 روش مفید برای چگونگی کنار آمدن کودک با انتقال به مدرسه جدید وجود دارد:

  1. سعی کنید با شرایط جدید کنار بیایید

اولین توصیه ای که می توانیم در مورد چگونگی کنار آمدن با رفتن به مدرسه جدید ارائه دهیم ، ت کودک به تلاش بیشتر در مدرسه است. بهتر است کودک تلاش خود را صرف یادگیری و کسب نمرات خوب نماید . برای خود اهداف مشخص تعیین کند  و برای رسیدن به آنها تلاش نماید.

پیشنهاد مقاله: کودکان با نیاز‌های خاص

اگر در ایجاد ارتباط با افراد جدید در مدرسه مشکل دارید بهتر است ، حداقل هفته ای یک بار در یک فعالیت گروهی بعد از مدرسه ثبت نام کنید.

«تلاش کردن در رسیدن به اهداف » بیشتر از اینکه سبب استرس کودک شود ممکن است او را مت کرده و به جلو حرکت دهد .

  1. استفاده از اینترنت برای کنار آمدن کودک با مدرسه

انتقال به مدرسه جدید به این معنی نیست که کودک باید برای همیشه با دوستان گذشته خداحافظی کند. ارتباط با دوستان قدیمی از طریق شبکه های اجتماعی بهترین راه حل برای کنار آمدن کودک با مدرسه جدید  است. بهتر است والدین به کودک کمک نمایند تا با دوستان خود از طریق شبکه های اجتماعی ،  تلفن همراه  و آدرس ایمیل  ارتباط برقرار سازد . با استفاده از تکنولوژی در زندگی مدرن امروزه ،  فاصله ها  دیگر چندان معنایی ندارد و می توان از جمله اسکایپ  و سایر ابزارهای ویدئویی استفاده نمود.

  1. برنامه ریزی مشخص روزانه

داشتن یک برنامه ریزی مشخص کاره چندان مشکلی نیست بلکه می توان به سادگی بیدار شدن و خوابیدن در یک ساعت مشخص باشد .

لازم نیست برنامه روزانه سختگیرانه باشد. تنها کافی است که کودک به انجام  تعدادی از فعالیتهای روزانه به صورت ثابت پایبند باشد و این برنامه را حتی الامکان در هر جایی که هست رعایت نماید .

انجام مرتب و منظم فعالیتهای روزانه سبب تشویق و تقویت روحیه کودک می باشد . نکته ای که باید مورد توجه والدین قرار گیرد این است که این فعالیتهای روزانه باید کارهایی باشد که کودک به انجام آنهاعلاقه مند باشد و مشتاقانه منتظر رسیدن زمان انجام آنها باشد .

  1. کنار آمدن کودک با مدرسه از طریق شناخت احساسات

وقتی در شرایطی قرار داریم که احساس کنترل و تسلط بیشتری را تجربه می نماییم ، انجام کارها راحت تر به نظر می رسند. بهتر است تحت هر شرایطی فضای خانه برای بیان احساسات و عواطف کودک پذیرنده باشد و کودک بتواند در مورد احساسات مثبت یا منفی خود به راحتی صحبت کند . در این شرایط کودک می تواند احساسات خود را بیشتر بشناسد و در شرایط مختلف عملکرد بهتری داشته باشد.

در این شرایط لازم نیست که کودک خود به خود شروع به گفتگو کند اما بسیار مهم است که از او در مورد شرایط مدرسه سوال کنید و اطمینان حاصل کنید که فرصت بیان آنچه را که برای او پیش آمده است را دارد .

خوشبینی در کنار آمدن کودک با مدرسه
وقتی در شرایطی قرار داریم که احساس کنترل و تسلط بیشتری را تجربه می نماییم ، انجام کارها راحت تر به نظر میرسند.
  1. خوش بینانه بیندیشید

صرف نظر از اینکه فرد چقدر با مدرسه جدید ارتباط برقرار کرده است اما قابل پیش بینی است که روزهای خوب و بدی در پیش است.

البته در داخل یک مدرسه جدید ، تعداد روزهای بد یک کودک ممکن است افزایش  یابد. سعی کنید به تفکر مثبت و خوش بینانه پایبند باشید.

این طرز فکر می تواند در شرایط کودک تفاوت ایجاد  کند. حتی اگر به طور طبیعی کسی هستید که چندان خوش بین  نیستید ، اگر بتوانید حس خوش بینی را به کودک خود منتقل کنید ، می تواند در زندگی او تغییرات شایانی بوجود آورد.

  1. کنار آمدن کودک با مدرسه با حفظ هویت شخصی

یک فرد در هر سنی دارای هویت خاصی است که براساس کاری که دوست دارد با اوقات فراغت انجام دهد  تعریف می شود .

پیشنهاد مقاله: کودکان با نیاز‌های خاص

با فرض اینکه کودک نوعی علاقه یا سرگرمی شخصی دارد ، اطمینان حاصل کنید که او در شرایط جدید امکان پرداختن به موضوع مورد علاقه خود را دارد .  اگر کودک ساز خاصی را می نوازد یا ورزش می کند ، اطمینان حاصل کنید که برای ادامه این مسیر در مدرسه جدید ثبت نام انجام شود.

فعالیت های هویت ساز می تواند باعث افزایش عزت نفس کودک  شود و همچنین ممکن است به آنها در دیدار با افراد جدید در مدرسه و جامعه کمک کند.

7-تغذیه مناسب برای کنار آمدن کودک با مدرسه

این موضوع ممکن است برای بعضی ها عجیب به نظر برسد اما رفتار ما در هنگام گرسنگی ممکن است کمی عجیب باشد . یکی از بهترین نمونه ها تغییر رفتار یک کودک گرسنه است .

یکی از راه های موثر کنترل اضطراب ها و سرخوردگی های سازگاری با یک مدرسه جدید را می توان از طریق یک تغذیه خوب مدیریت نمود .

بهتر است شرایط تغذیه ای کودک را در محیط جدید تحت نظر گرفته و مراقب  علائم هشدار دهنده مانند کنار گذاشتن وعده های غذایی یا هر نوع تغییر در روال غذایی کودک باشید.

8- کودک را در موقعیت هایی قرار دهید که یافتن دوستان جدید آسان باشد

هیچ کودکی نباید در تنهایی و انزوا باشد . بهتر است کودکانی که خیلی اجتماعی نیستند را در موقعیت های گروهی و پویا قرار دهید تا این کودکان در شرایط تعامل با دیگران قرار گرفته و این شرایط قطعا منجر به یافتن دوستان جدید خواهد شد .

اگر کودکی از گروه دوستان خود جدا شده است بهتر است او را در گروه جدیدی که علایق مشابه با دوستا قبلی او  دارد قرار دهید. با این کار به کودک کمک می نمایید که راحت تر با شرایط جدید کنار بیایید .

ممکن است کودک حتی در وجود فعالیتهای مورد علاقه باز هم برای مشارکت در کار گروهی اشتیاقی نشان ندهد و در این شرایط باید صبور بود .

یافتن دوستان خوب در یک لحظه اتفاق نمی افتد پس بهتر است به کودک وقت کافی بدهید  و منتظر اتفاقات خوب بمانید.

  1. خودتان باشید

بالاتر از همه اینها ، فراموش نکنید که همیشه خودتان باشید. مشکلات و مسائل شما در یک مدرسه جدید ممکن است  با مدرسه قبلی کاملا متفاوت باشد. بهتر است شرایط فعلی را با روال گذشته مقایسه نکنید.

در میان  تمام چیزهایی که لازم است در این محیط جدید  یاد بگیرید و تغییر دهید بهتر است  خود واقعیتان را حفظ کنید و بدون تغییر باقی بمانید .

پس در هر شرایطی خودتان باشید . و جهت کنار آمدن کودک با مدرسه جدید کارهایی را انجام دهید که سبب شادی شما شود . اگر در ابراز وجود خود صادق باشید،  قطعا در محیط جدید احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

خدمات پرستار کودک در منزل زندگی برتر اکسین با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه ارزشمند در ارائه خدمات مراقبت و پرستار در منزل آمادگی دارد به صورت شبانه روزی به ارائه خدمات به  هشمهریان گرامی بپردازد.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.