معرفی بیماری های مزمن و روش های پیشگیری از آن

معرفی بیماری های مزمن و روش های پیشگیری از آن

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

عفونت مزمن چیست؟ چقدر با راهکارهای پیشگیری از انواع بیماری های مزمن آشنایی دارید؟ این روزها افراد بسیار زیادی را می توان یافت که از بیماری های مزمن رنج می برند و اطلاعات چندانی نیز درباره این بیماری ها ندارند. در ادامه این نوشتار به بررسی این بیماری ها و چگونگی پیشگیری از آن ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

عفونت مزمن چیست؟

پیش از آن که به بررسی بیماری های مزمن و پیشگیری از بیماری های مزمن بپردازیم لازم است تا با شرایط این بیماری بیشتر آشنا شوید. در پاسخ به این پرسش که عفونت مزمن چیست؟ باید بگوییم به طور کلی بیماری های مزمن را می توان از جمله بیماری هایی دانست که به تدریج ایجاد شده و در بازه های زمانی طولانی و به تدریج شدت می یابند. دلایل مختلفی می توانند زمینه ساز این بیماری ها شوند که از مهم ترین آن ها می توان به رفتارهای ناسالم اشاره کرد.

پرسشی که مطرح می گردد این است که این رفتارهای ناسالم چه هستند؟ در پاسخ به این پرسش بایستی بگوییم رفتارهای ناسالم مواردی همچون زیاده روی در نوشیدن الکل، استعمال بیش از حد دخانیات، عدم تحرک و فعالیت های فیزیکی، سوء تغذیه و… می شوند که نباید به سادگی از کنار آن ها عبور کرد.

علائم و راهکارهای درمانی بیماری های مزمن

همان گونه که در بخش قبل نیز بیان شد بیماری های مزمن به یکباره ایجاد نمی شوند و شاهد رشد و پیشرفت آن ها به مرور زمان خواهید بود. این بیماری ها انواع مختلفی دارند و نکته ای که بایستی درباره آن ها بدانید این است که قابل درمان نیستند. در چنین شرایطی تنها بایستی به فکر پیشگیری از بیماری های مزمن و کنترل آن ها باشید. انتخاب یک پزشک متخصص که دانش بسیار بالایی در این زمینه دارد می تواند به شما کمک های شایانی نماید.

انواع بیماری های مزمن در خانواده

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی انواع بیماری های مزمن خانواده که در حال حاضر شیوع بسیار زیادی نیز در سطح دنیا دارند بپردازیم. این بیماری ها شامل موارد زیر می شوند و لازم است نسبت به آن توجهات کافی را داشته باشید.

سکته مغزی

اختلال در خونرسانی به بخش هایی از بافت مغز می تواند زمینه ساز بروز سکته مغزی شود. به طور معمول افرادی که دچار سکته مغزی می شوند با مواردی همچون مشکلات حسی، اختلال در بلع، مشکلات روانی و عاطفی مواجه می شوند. از عمده دلایلی که می تواند موجب این بیماری شود می توان دیابت، سیگار کشیدن بقیش از حد و فشار خون بالا را نام برد. برای پیشگیری از بروز چنین شرایطی لازم است حتما عوامل خطرساز نام برده شده را کنترل کنید.

پیشنهاد مقاله : استرس در پرستار سالمند کنترل شرایط به نحو مطلوب و آرامش

بیماری ام اس

از بیماری ام اس به عنوان نوعی بیماری مزمن که در ارتباط با دستگاه اعضاب مرکزی می باشد یاد می گردد. افرادی که به این نوع بیماری مزمن مبتلا هستند سیستم ایمنی بدن آن ها به طور ناخودآگاه به خود بدن حمله می کند و به این طریق شرایط بدی را پیش روی آن ها قرار می دهد. برای درمان و پیشگیری از بیماری مزمن از این قبیل می توانید از تمرینات ورزشی مناسب، فیزیوتراپی و روش های درمانی توان بخشی کمک بگیرید.

گردن درد و سرگیجه

در این محتوا با عنوان مقاله در مورد بیماری های مزمن قصد داریم تا به بررسی بیماری گردن درد و سرگیجه نیز بپردازیم که به عنوان یکی از بیماری های مزمن شناخته می شود. دلایل مختلفی می توانند موجب گردن درد شوند که از مهم ترین آن ها می توان به ضربه و نشستن طولانی مدت اشاره کرد. راهکارهای پیشگیری از این امر شامل فیزیوتراپی، حرکات اصلاحی و ورزش می شوند.

زانو درد

از دیگر بیماری های مزمن خانواده می توان زانو درد را نام برد که انواع آن مواردی همچون ازگود اشلاتر و آرتروز زانو را در بر می گیرند. شما با انجام حرکات اصلاحی و تمرینات ورزشی می توانید از بروز این بیماری های مزمن پیشگیری کرده و شرایط خوبی را تجربه کنید.

کمر درد

بیماری های مزمن
اختلال در خونرسانی به بخش هایی از بافت مغز می تواند زمینه ساز بروز سکته مغزی شود

به طور معمول بلند کردن اجسام سنگین، افتادن به زمین و یا تصادف می توانند موجب ایجاد کمر درد مزمن شوند. ورزش های مرتبط با دیسک کمر و حرکات اصلاحی از جمله راه های پیشگیری از بیماری های مزمن از این نوع هستند.

شانه درد

دلایل مختلفی می توانند موجب بروز شانه درد شوند که از مهم ترین آن ها می توان ساییدگی مفصل، سکته مغزی، آرتروز و آسیب های ورزشی را نام برد. با انجام تمرینات ورزشی و حرکاتی که مربوط به شانه ها هستند می توان گام های موثری را در درمان پیشگیری و درمان این بیماری مزمن برداشت.

خود مدیریتی و اهمیت آن در پیشگیری از بیماری های مزمن

خود مدیریتی اهمیت بسیار زیادی در پیشگیری از بیماری های مزمن دارد؛ چرا که در چنین شرایطی شما از راهکارهای درمانی خاصی برای کنترل این بیماری ها استفاده می کنید. در این راستا می توانید از پزشکان و متخصصانی که دانش و مهارت بالایی دارند کمک بگیرید. خود مدیریتی می تواند توانمندی شما برای پیشگیری از بدتر شدن بیماری های مزمن را افزایش دهد؛ بنابراین توصیه داریم حتما اقدامات لازم برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره را انجام دهید.

مجموعه زندگی برتر و خدمات مشاوره ای مفید آن

ما در مجموعه خدمات پرستاری زندگی برتر شرایطی را برای شما فراهم کرده ایم تا با دریافت مشاوره از متخصصین مجرب موفق به کنترل و پیشگیری از بیماری های مزمن در خانواده شوید. این مشاوره ها کیفیت بسیار بالایی داشته و می توانند به افزایش توانایی های شما در این زمینه کمک های شایانی نمایند.

کلام آخر

براساس مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که برای کنترل و پیشگیری از بیماری های مزمن بایستی از متخصصین و مشاوران فعال در این حوزه مشورت کنید جهت استخدام پرستار بیمار. این مشاوران می توانند مشاوره های مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

سوالات متداول

عفونت مزمن چیست؟

به طور کلی بیماری های مزمن را می توان از جمله بیماری هایی دانست که به تدریج ایجاد شده و در بازه های زمانی طولانی و به تدریج شدت می یابند

دلیل عفونت مزمن چیست؟

مهم ترین آن ها می توان به رفتارهای ناسالم اشاره کرد.

انواع بیماری های مزمن در خانواده کدام است؟

سکته مغزی، بیماری ام اس، گردن درد و سرگیجه

چرا از مجموعه پرستاری زندگی برتر استفاده کنیم؟

این مشاوره ها کیفیت بسیار بالایی داشته و می توانند به افزایش توانایی های شما در این زمینه کمک های شایانی نمایند.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان