ویژگی های پرستار کودک حرفه ای

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در جامعه امروزی برای این که یک پرستار کودک حر فه ای شوید نیازمند آن هستید که اطلاعات جامع و به روزی در مورد مراقبت از کودک را بیاموزید. با آموزش هایی که می بینید تبدیل به یک پرستار خوب و کارآمد شوید. در مقاله پیش رو از وب سایت زندگی برتر اکسین در مورد ویژگی های پرستار کودک حرفه ای توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم نمود.

ویژگی های پرستار کودک حرفه ای

همان طور که اشاره کردیم هدف ما در ادامه این نوشته بررسی ویژگی های پرستار کودک حرفه ای است که می تواند کمک زیادی در تربیت کودک داشته باشد. این ویژگی ها عبارتند از:

آموزش علمی و حرفه ای

اصولی ترین و مهم ترین ویژگی پرستار حرفه ای در کار، آموزش دیدن برای انجام کار به صورت علمی می باشد. پرستار کودک بایستی دوره های آموزشی را به صورت کامل دیده و در تمامی موارد بهداشتی، ایمنی، ارتباط با کودک و دیگر مسائل مربوط به کودک ،آموزش های لازم را دیده و تجربه  کسب کرده باشد.

تحقیق قبل از استخدام

زمانی که والدین اقدام به استخدام پرستار برای کودک خود می کنند حتما از مؤسساتی که دارای مجوز رسمی بوده و آموزش های علمی و بهداشتی را مد نظر می گیرند اقدام کنند. این موسسات عموما بر ویژگی های پرستار بچه حرفه ای تاکید بسیاری دارند.

اعتماد به پرستار

والدین بایستی بتوانند به پرستار  فرزندشان اعتماد کنند. چرا که پرستار حرفه ای در تمامی زمینه های لازم آموزش کامل را دیده است. ضمن این که والدین انتظار دارند که یک پرستار حرفه ای از قوانین خاص خانه پیروی کند.

اعتماد به پرستار
والدین بایستی بتوانند به پرستار  فرزندشان اعتماد کنند.

یک پرستار حرفه ای بایستی کودک را ایمن نگه دارد و به دیگرفرزندان نیز توجه کند. پرستار حرفه ای کودک بایستی این نکته را در نظر داشته باشد که وقتی والدین در منزل حضور ندارند مسئولیت مراقبت و توجه کامل از فرزند برعهده او می باشد. چرا که برای این کار حقوق دریافت می کند. دقت کنید که مسئولیت پذیری از ویژگی های پرستار کودک حرفه ای است.

وقت شناس بودن پرستار حرفه ای کودک

یکی از اصولی ترین و مهم ترین ویژگی یک پرستار حرفه ای وقت‌شناس بودن وی می باشد. پرستار بچه بایستی به موقع در محل کار خود حضور داشته باشد و تمام برنامه ریزی های روزانه خود را از قبل انجام داده باشد. والدین هم باید روی خوش قولی پرستار  کودکشان اطمینان داشته باشند. اگر چنانچه اتفاقی و یا کاری قرار است برای پرستار  پیش بیاید از شب قبل باید والدین کودک را در جریان امر بگذارد.

پیشنهاد مقاله : راهنمای جامع پرستار کودک برای مراقبت از کودکان با بیماری های مزمن

صبر و حوصله از ویژگی های پرستار کودک حرفه ای

بخاطر خصوصیات و اخلاق کودک ،یک پرستار حرفه ای بایستی صبر و حوصله لازم برای انجام کارهای روزانه کودک را داشته باشد. داشتن صبر و شکیبایی بدین معنی است که پرستار  کودک باید در مورد انجام کارهای روزانه، کودک را راهنمایی کند و زمان و مکان مناسب را در اختیار کودک قرار دهد.

مهارت سرگرم کردن کودک

به طور معمول ،کودکان حوصله یک جا نشینی را ندارند و بازی و سرگرمی را دوست دارند. به همین خاطر پرستار کودک موظف است که برای سرگرم نمودن کودک برنامه ریزی کامل روزانه داشته باشد. اگر بتواند برای هر روز کودک برنامه ای جداگانه طراحی کند خیلی بهتر است. مثلا یک روز بازی در حیاط، یک روز نقاشی و یا کارهای دیگر به گونه ای که کودک نیز از این سرگرمی زده نشود.

ویژگی های پرستار کودک حرفه ای در برخورد با کودک بیمار

معمولا کودکان بیشتر دچار بیماری می شوند. در چنین مواردی یک پرستار حرفه ای ضمن برخورد صحیح با کودک بایستی آموزش های لازم را دیده و در برابر کودک بیمار بداند چگونه برخوردی داشته باشد. خصوصا این که بتواند داروی کودک را به موقع به او بدهد.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت شرکت پرستاری زندگی برتر ما به بررسی ویژگی های پرستار کودک حرفه ای پرداختیم.  نکته پایانی این که پرستار کودک حرفه ای وظایف دیگری نیز دارد. مانند رسیدگی به نظافت کودک، نظارت بر خوردن غذاهای میان وعده، اطلاع کامل از انجام موارد ایمنی کودک و دیگر موارد.

بعضی از پرستاران حرفه ای کودک ممکن است در مراکز مراقبت از کودکان، مهد کودک یا خانه های خصوصی کار کنند. آنها باید دارای مهارت های ارتباطی قوی با کودکان و والدین باشند و بتوانند به نیازها و تمایلات کودکان پاسخگو باشند.

در کل، پرستار حرفه ای کودک نقشی مهم در مراقبت و توسعه سالم کودکان دارد و می تواند به والدین کمک کند تا بهترین مراقبت ها را برای کودکان خود ارائه دهند.

اگر تصمیم به استخدام پرستار  کودک گرفته اید بهتر است از مراکز و مؤسساتی که کارشان آموزش و تعلیم حرفه ای وعلمی پرستاری کودک می باشد اقدام به استخدام پرستار نمایید. اگر موارد خاصی را در نظر دارید حتما در عقد قراداد با شرکت مربوطه آن را اعلام فرمائید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.