ویژگی های پرستار بیمار در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

تا به حال فکر کرده اید که چه چیزی یک نفر را به یک پرستار خوب تبدیل می کند؟ خصوصا اگر این پرستار با سالمندان در ارتباط باشد. یک پرستار در خانه نسبت به پرستارانی که در محیط بالینی کار می کنند، چالش های متفاوت تری را پیش روی خود دارد. به همین دلیل، در این مقاله از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی ویژگی های پرستار در منزل می پردازیم.

ویژگی های پرستار در منزل

پرستارها به طور کلی مهارت ها و ویژگی های مشترکی دارند. با این حال مشخصه های خاصی وجود دارد که به عنوان یک پرستار در خانه به آن ها نیاز است‌. در حقیقت یک پرستار خانگی علاوه بر استقلالی که هنگام کار مستقیم با بیماران در خانه آنها تجربه خواهد کرد، با موقعیت ها و چالش های شخصی مواجه خواهد شد که لزوما در یک محیط بالینی نخواهد دید. به همین دلیل بررسی ویژگی های پرستار در منزل اهمیت پیدا می کنند. اصلی ترین این مشخصه ها عبارتند از:

احترام پرستار به بیمار

هنگامی که پرستاری بیمار را در بیمارستان، کلینیک پزشکی یا مطب دکتر می بیند، معمولا از او انتظار دارد که دستوران پزشک را اجرا کند. به واقع در ادامه نیز بدون توجه به خواسته های بیمار آن دستورات را اجرا می کند. با این وجود در یک محیط خانگی، معمولا باید به خواسته های بیمار احترام بگذارید. به درخواست هایی که ممکن است در یک محیط بالینی به آنها نرسید احترام بگذارید. به عنوان یک پرستار بیمار خانگی ممکن است با مقاومت بیشتری در برابر مصرف دارو یا انجام فیزیوتراپی در زمان های مناسب مواجه شوید. بنابراین مهم است که از مهارت های متقاعد سازی خود استفاده کنید تا به آرامی بیماران را برای شرایط بهتر تشویق نمایید.

ویژگی های پرستار در منزل

درایت از ویژگی های پرستار در منزل

در بیمارستان می توانید ملاقات ها را محدود کنید و نحوه تعامل دوستان و خانواده با بیماران خود را کنترل کنید. با این حال، در خانه بیماران، کنترل بسیار کمتری بر آنچه که مراقبان دیگر تصمیم دارند انجام دهند، دارید. بنابراین یک پرستار سالمندان در خانه باید در آموزش سایر مراقبان در مورد بهترین انتخاب برای وعده های غذایی و فعالیت های بیمار ماهر باشد. شما باید بدانید که چگونه با درایت بازدیدکنندگان و اعضای خانواده را اصلاح و راهنمایی کنید تا از ایمنی و رفاه بیماران خود اطمینان حاصل کنید.

مهارت های ارتباطی قوی از ویژگی های پرستار در منزل

مهارت های ارتباطی قوی از ویژگی های حیاتی یک پرستار است. نقش یک پرستار رر توانایی برقراری ارتباط موثر با همکاران خود و افراد تحت مراقبت بسیار مهم است. بدون توانایی تفسیر و انتقال صحیح ارتباطات احتمال وقوع خطا بسیار زیاد خواهد بود. در این حالت بیماران اغلب احساس بی توجهی می کنند. با اولویت بندی و تمرین مهارت های ارتباطی، پرستاران مراقبت های ایمن تری را ارائه می کنند.

قابل انعطاف بودن پرستار

به عنوان یک پرستار مراقبت های بهداشتی در منزل، به طور منظم خود را در طیف وسیعی از تنظیمات خواهید دید. اگر شما از آن دسته ای هستید که ترجیح می دهید به همان محل کار بروید و مجموعه ای از دستورالعمل های ثابت را در محل کار دنبال کنید، مراقبت و  پرستاری در منزل برای شما مناسب نیست. شما باید از گروه متنوعی از سالمندانی که نیازها و انتظاراتشان بسیار متفاوت است، لذت ببرید و از آنها استقبال کنید. ممکن است برنامه شما به طور مکرر توسط بازدیدکنندگان و تغییرات غیرمنتظره در عادات روزانه بیماران شما قطع شود. علاوه بر این، هر محیط خانه متفاوت است، و باید در نحوه رسیدگی به مسائلی مانند تمیز کردن خانه، تهیه غذا و نگهداری دارو انعطاف پذیر باشید.

رفتار ماهرانه از ویژگی های پرستار در منزل

به عنوان یک پرستار در منزل ، معمولاً با نظارت و هدایت کمی کار خواهید کرد‌. بنابراین باید بتوانید به سرعت با هر موقعیت جدید سازگار شوید. شما به توانایی و تمایل برای تصمیم گیری به تنهایی بر اساس آموزش و درک خود از روش های مراقبت بهداشتی نیاز دارید. شما همچنین باید بتوانید به طور موثر بیماران و سلامت آنها را ارزیابی کنید، دستورات پزشکان را بررسی و اجرا کنید و مراقبت های لازم را ارائه دهید. وظایف متداول شامل مراقبت از زخم، تزریق، کاتتریزاسیون و گرفتن علائم حیاتی بیمار است. علاوه بر این، برای تکمیل حجم کاغذی که با کار یک پرستار بهداشتی در خانه همراه است، باید جزئیات گرا باشید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی ویژگی های پرستار در منزل پرداختیم. با توجه به تفاوت هایی که این مدل پرستاری دارد، فرد باید مشخصه های خاصی را نسبت به مدل های دیگر پرستاری داشته باشد. خصوصا اگر پرستاری در منزل برای سالمندان باشد. با این توضیحات می توانند برای این منظور به زندگی برتر مراجعه کنید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.