نکاتی که باید در استخدام یک پرستار سالمند مورد توجه قرار گیرد

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

پرستار سالمند باتجربه (Experienced senior caregiver) سبب ایجاد تغییراتی محسوس در زندگی بیماران و خانواده هایشان می‌شود.

یک پرستار سالمند  باید برای موفقیت و ارائه بهترین مراقبت از سالمند، بر لیست کاملی از مهارت‌ها، تسلط داشته باشند. انتخاب یک پرستار سالمند باتجربه، که به درستی بتواند به وضعیت بهداشت سالمند رسیدگی کند، به انجام امر منزل بپردازد و مراقبت‌های پزشکی لازم را برای فرد سالمند فراهم کند، درحالی که به عنوان یک همدم و هم‌صحبت نیز در کنارش حضور دارد، بزرگترین معضل خانواده‌هاست. در این مقاله قصد داریم ضروری‌ترین نکات هنگام استخدام پرستار سالمند را با شما درمیان بگذاریم.

11 مهارت پرستار سالمند باتجربه

داشتن مهارت‌هایی که در ادامه به آن‌‌ها اشاره می‌کنیم، از ضروری‌ترین بخش‌های تبدیل شدن به یک پرستار سالمند حرفه‌ای است که باید مد نظر داشته باشید:

 1. همدردی
 2. برقراری ارتباط مؤثر
 3. مشاهده‌گری صحیح
 4. مهارت‌های شخصیتی
 5. مدیریت زمان
 6. نظم و انظبات
 7. توجه به تمیزی و نظافت
 8. صبوری و تحمل بالا
 9. انعطاف پذیری در برابر شرایط
 10. ابتکار عمل
 11. قدرت جسمانی

آشنایی با هریک از این موارد به شما کمک می‌کند تا این ویژگی را به خوبی در پرستاران سالمند تشخیص دهید و بهترین پرستار سالمند را انتخاب کنید.

1. توانایی همدردی

نشان دادن همدردی، به معنای توانایی عکس العمل نشان دادن با پریشانی دیگران و احساس تمایل به تسکین آن ناراحتی است. این ویژگی در صدر لیست مورد نیاز یک پرستار سالمند است زیرا بسیاری از سالمندان در خانه در شرایط ناراحت‌کننده و حتی دردناکی قرار دارند (بهبودی پس از جراحی ، از دست دادن حافظه خود به علت آلزایمر و غیره)

آشنایی با مهارت‌های پرستار سالمند بانجربه
توانایی همدلی در صدر لیست موردنیاز یک پرستار سالمند است.

در نتیجه ، داشتن خصوصیت همدردی، از نظر کیفیتی تاثیر زیادی بر سطح پرستار سالمند خواهد داشت. اگرچه داشتن توانایی همدردی، احتیاج به تخصص خاص  بالینی و دانش مدیریت زمان ندارد اما برای یک پرستار سالمند از اهمیت حیاتی برخوردار است.

2. توانایی ایجاد ارتباطات در پرستاران مجرب

پرستار سالمند باتجربه، باید مهارت های ارتباطی عالی ، چه نوشتاری و چه کلامی داشته باشند. حتی اگر سالمند قادر به برقراری ارتباط از طریق گفتار و نوشتن نباشد ، باید با اعضای خانواده یا سایر اطرافیان آنها تعامل و ارتباط برقرار کنید تا درباره مراقبت و وضعیت سالمند با  آنها صحبت نمایید.

همچنین پرستار سالمند ممکن است نیاز به ارتباط با پزشکان ، پرستاران و سایر متخصصان پزشکی داشته باشد ، و احتمالاً دستورالعمل های آنها را به بیمار و یا خانواده  سالمند انتقال دهد.

3. مشاهده‌گری دقیق

گاهی فقط این کافی نیست که با سالمند صحبت کنید یا حتی به صحبت های آنها گوش دهید. گاهی اوقات ، ممکن است آنها نتوانند مشکلاتی را که در مورد سلامتی خود اتفاق می افتد را بیان کنند ، یا ممکن است به دلیل ترس از آشکار شدن هرگونه وخامت در وضعیت  جسمی خود ، سعی نمایند که چیزی را به طور فعال از پرستار پنهان کنند.
در طول مشاهده  منزل سالمند و سایر شرایط ، باید به عنوان یک پرستار سالمند،  مراقب هرگونه تغییر در وضعیت سالمند باشید و تغییرات را در گزارش روزانه خود یادداشت نمایید

مهارت مشاهده‌گیری لازمه اصلی کار پرستاران سالمند است
به عنوان یک پرستار سالمند، مراقب هرگونه تغییر در وضعیت سالمند باشید.

آگاهی از وضعیت منزل سالمند  نیز مهم است زیرا لازم است از خطرات احتمالی  مانند سقوط ، آتش‌سوزی و غیره جلوگیری نمایید.

4. مهارت‌های شخصیتی

فعالیت به عنوان پرستار سالمند ، کاری کاملا اجتماعی است و لازم است پرستار سالمند در  تمام روز با مردم تعامل داشته باشد.

برای کار به عنوان پرستار سالمند، نیازی نیست که  حتما فردی برون گرا باشید ، اما مطمئناً این خصوصیت به پرستار کمک خواهد نمود.

داشتن سطح بالایی از مهارت های اجتماعی و شخصیتی  تا حد زیادی به پرستار سالمند کمک می کند تا رابطه مؤثر برقرار کند و اعتماد سالمند را جلب نماید.

از آنجایی که بسیاری از سالمندان ممکن است احساس تنهایی و انزوا نمایند و مهارت های شخصیتی پرستار سالمند می تواند برای از بین بردن احساس سالمند تاثیرات مثبتی داشته باشد.

5. پرستار سالمند باتجربه و توانایی مدیریت زمان

حتی اگر پرستار سالمند باتجربه، از طرف یک مراقبتی انتخاب و استخدام شده باشد و دارای ساعت کاری مشخص و معین باشد اما داشتن مدیریت زمان و اطمینان از اینکه همه کارها در بهترین زمان خود انجام می شوند بسیار مهم است.

پیشنهاد مقاله : لاغری مفرط در سالمندان چیست و از چه راه هایی قابل کنترل و درمان است؟

مدیریت زمان، پرستار سالمند به تمام امورات سالمندان رسیدگی کند
پرستار سالمند باتجربه و توانایی مدیریت زمان

به همین ترتیب ، لازم است یک پرستار سالمند تمام فعالیت های خود را اولویت بندی نماید و به ترتیب اهمیت ، به انجام آن بپردازد.

مدیریت زمان، سبب می‌شود پرستار سالمند به تمام امورات سالمندان رسیدگی کند

6. انضباط شخصی

لازم است به عنوان یک پرستار سالمند در مورد دوز و زمان مصرف داروهای سالمند اطلاع داشته باشید.  دانستن جای وسایل مورد نیاز در خانه سالمند  نیز بسیار مهم است.

7. حفظ نظافت

اگر پرستار سالمند باتجربه، مسئولیت نگهداری از یک سالمند بسیار سالخورده را داشته باشد لازم است در انجام امور منزل به سالمند کمک نماید. استفاده از لباسشویی یا شستن لباس و ظروف در منزل  و نظافت منزل سالمند می تواند از وظایف پرستار سالمند باشد.

نکته :  (کارهای سنگین مانند جابجایی اثاثیه منزل ، تمیز کردن فرش ها یا چمن زنی از چارچوب کار پرستار سالمند خارج است مگر آنکه در مورد آن توافق بشود).

همانقدر که به نظافت منزل خود اهمیت میدهید لازم است به نظافت خانه سالمند مورد پرستاری خود اهمیت دهید. همچنین لازم است براساس شرایط سالمند در استحمام و استفاده از دستشویی به سالمند کمک نمایید.

8. صبر و استقامت

اکثر سالمندانی که نیاز به مراقبت و نگهداری پیدا می کنند ممکن است از بیماریهای روحی و معنوی قابل توجهی رنج ببرند.  گاهی سالمندان ممکن است در اثر این مشکلات رفتاری غیر منطقی یا تهاجمی داشته باشند
پرستاران چنین سالمندانی لازم است  در این شرایط  آرامش خود را حفظ کنند ، بنابراین داشتن یک شخصیت قابل انعطاف برای مراقبت موفق از بیمار سالمند واقعاً مهم است.

9. پرستار سالمند باتجربه و توانایی انعطاف پذیری

از آنجا که شرایط سالمند  می تواند روز به روز تغییر کند ، بنابراین وظایف سالمند نیز ممکن است براساس این تغییرات تغییر نماید.
کلیه وظایف پرستار سالمند باتجربه ممکن است در هر شیفت کاری تغییر نماید و لازم است پرستار از انعطاف پذیری برخوردار باشد و وظایف خود را با کمال میل به انجام برساند.

در مراقبت از سالمند، شرایط بسیاری پیش می‌آید که نیازمند انعظاف پذیری است
پرستار سالمند باتجربه و توانایی انعطاف پذیری

لازم است پرستارسالمند بداند که روزهای کاری او تنها به محدود به روزهای کاری نمی باشد وگاهی لازم است که در طی روزهای تعطیل و ایام خاص نیز به پرستاری از سالمند بپردازد.

 10. ابتکار عمل

پرستار سالمند اغلب خود به تنهایی در خانه سالمند کار می کنند. بدیهی است که آنها از سوی پزشکان و پرستاران دستورالعمل هایی را برای مراقبت از زخم ، داروها و غیره خواهند داشت. بنابراین ، مراقبان باید راحت عمل کنند ، تصمیمات آگاهانه بگیرند و در موارد اضطراری اقدامات لازم را  انجام دهند.

 11. قدرت بدنی

پرستار سالمند باتجربه ،ممکن است  وظایف فیزیکی مختلفی را انجام  دهند. از خرید و حمل مواد غذایی گرفته تا  انجام جاروبرقی تا  بلند کردن سالمندان بیمار. در هر صورت پرستار سالمند  اغلب برای مدت طولانی روی پاهایشان قرار می گیرند. گاهی اوقات تقریباً تمام شیفت آنها در حالت ایستاده سپری می شود ، به همین دلیل پوشیدن کفش راحت بسیار مهم است! داشتن سطحی قابل قبول از قدرت بدنی و استقامت برای حفظ سلامتی خود و سالمند از اهمیت خاصی برخوردار است.

پرستار سالمند با تجربه، یک فردی است که در زمینه مراقبت و مراقبت از سالمندان تجربه و مهارت کافی دارد. این نوع پرستاری معمولاً برای سالمندانی که به دلایلی نیاز به مراقبت ویژه و تخصصی دارند، مناسب است. برخی از ویژگی‌ها و تجربیاتی که یک پرستار سالمند با تجربه ممکن است داشته باشد عبارتند از:

 1. تجربه کار در مراکز مراقبت از سالمندان، بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان یا خانه‌های خصوصی
 2. آشنایی با نیازهای خاص سالمندان مانند مشکلات حرکتی، بیماری‌های مزمن، اختلالات حافظه و مشکلات روانی
 3. توانایی مدیریت موقعیت‌های اضطراری و ارائه اولین کمک در صورت لزوم
 4. آگاهی از داروها و تجویزات پزشکی مرتبط با سالمندان و توانایی مراقبت از زخم‌ها یا دستگاه‌های پزشکی
 5. تجربه در ارائه حمایت روانی و اجتماعی به سالمندان و تشویق آنها به فعالیت‌های روزمره و اجتماعی
 6. توانایی برقراری ارتباط مؤثر با سالمندان و خانواده‌های آنها و ارائه اطلاعات به آنها در مورد وضعیت سلامتی و تغییرات روزانه
 7. توانایی مدیریت زمان و توجه به جزئیات در مراقبت از سالمندان و انجام وظایف مربوطه

بنابراین برای اینکه شغل پرستاری از سالمند را به عهده بگیرید و یا در حال انتخاب یک پرستار سالمند برای مراقبت از سالمند عزیزتان هستید داشتن این ویژگی ها می تواند کمک شایانی به بهبود کیفیت سالمند نماید.
پرستاری زندگی برتر اکسین با داشتن نیروهای متخصص و حرفه ای در خصوص مراقبت از سالمند ، کودک و بیمار سال هاست که در این حوزه دارای سوابق ارزشمند می باشد. این با ارائه خدمات شبانه‌روزی همواره آماده ارائه خدمات به هشمهریان گرامی می باشد. خدمات پرستاری در منزل این با همراهی سالمندان گرامی در شرایط مختلف جسمی و روحی تاثیر بسزایی در بهبود شرایط زندگی سالمند خواهد داشت.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.