3 دلیل اصلی ایجاد درد در آرتریت

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

درد در آرتریت توسط محرک‌های مکانیکی ایجاد می‌شود، چون مفصل آسیب می‌بیند، زیرا اصطکاک و تورم باعث گرما می‌شود و محرک‌های شیمیایی آسیب بافتی باعث تغییر مواد شیمیایی در مفصل می‌شود.

در این نوشته از زندگی برتر با نگاهی بر اهمیت استخدام پرستار سالمند و پرستار بیمار ، درد در آرتریت را به طور دقیق بررسی می کنیم.

چه چیزی باعث درد می شود؟

درد زمانی ایجاد می شود که حواس شما آسیبی را به بدن شما تشخیص دهد. این تشخیص باعث شلیک نورون‌ها می‌شود و این نورون‌ها پیام‌هایی را به مغز منتقل می‌کنند و آن را در مورد درد هشدار می‌دهند.

این انتقال اطلاعات امکان واکنش های سریع را فراهم می کند و می تواند به شما در جلوگیری از آسیب بیشتر کمک کند.

پیام ها می توانند از طریق سیستم عصبی مرکزی با سرعت 250 مایل در ساعت حرکت کنند، که در صورت نیاز به واکنش به سوختگی یا چیزی مشابه بسیار مهم است.

در اصل، درد روشی است که بدن شما به شما می گوید از انجام کاری که انجام می دهید دست بردارید، یا حداقل مراقب باشید! درد در آرتریت را نیز بررسی می کنیم.

جزئیاتی در ارتباط با درد

گیرنده های درد، گیرنده های حسی بسیار تخصصی در انتهای رشته های عصبی هستند که در سراسر بدن شما پخش شده اند و مسئول تشخیص احساسات مضر هستند.

آنها این احساسات را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کنند که سپس می تواند به سیستم عصبی مرکزی ارسال شود. این رشته های عصبی به موارد زیر حساس هستند:

  • محرک‌های مکانیکی – زمانی که چیزی در مکانیسم اصلی بدن می‌شکند یا دچار نقص می‌شود
  • محرک های حرارتی – تغییرات دما
  • محرک‌های شیمیایی – زمانی که سلول‌های بدن واکنش‌های شیمیایی ایجاد می‌کنند که به سیستم عصبی شما می‌گوید تا پاسخ دهد.

هرچه محرک‌ها شدیدتر باشند، پاسخ درد بیشتر می‌شود، که به شما امکان می‌دهد سریع‌تر واکنش نشان دهید تا از آسیب بیشتر جلوگیری کنید.

درد در آرتریت
درد در آرتریت بسته به نوع آرتریت شما متفاوت است.

چرا آرتریت درد دارد؟

درد در آرتریت بسته به نوع آرتریت شما متفاوت است. استئوآرتریت زمانی اتفاق می افتد که غضروف بین استخوان های یک مفصل شکسته می شود.

غضروف بافتی ضخیم تر و سخت تر است که به اندازه کافی قوی است که در برابر سایش و پارگی مقاومت کند. به عنوان مثال، قسمت سخت تری در بالای گوش شما از غضروف ساخته شده است.

بادوام است و می تواند فشار و ضربه را تحمل کند. با این حال، غضروف در مفاصل استخوان باید خیلی بیشتر از غضروف گوش شما تحمل کند و به مرور زمان ممکن است تجزیه شود.

این به استخوان ها اجازه می دهد تا به هم ساییده شوند که باعث درد می شود. درد حاد، که به عنوان “درد محافظ” شناخته می شود، از طریق محرک های شیمیایی، حرارتی و مکانیکی که از مفصلی که تحت تاثیر آرتروز قرار گرفته است، ایجاد می شود.

  • محرک های مکانیکی – استخوان ها به هم ساییده می شوند و باعث اصطکاک و آسیب به استخوان می شوند
  • محرک های حرارتی – اصطکاک باعث گرما می شود
  • محرک های شیمیایی – وقتی بافت غضروف شکسته می شود، شیمی ناحیه اطراف مفصل آسیب دیده را تغییر می دهد.

علاوه بر درد در آرتریت ناشی از شکستن غضروف، درد می تواند ناشی از تلاش استخوان برای التیام باشد، زیرا بهبودی باعث تغییر شیمیایی می شود که باعث پاسخ های درد در سیستم عصبی می شود.

پیشنهاد مقاله : چگونه با وجود درد سیاتیک خواب بهتری داشته باشیم؟

بخش عملی

درد در آرتروز می تواند در حین فعالیت بدنی بیشتر باشد و این درد معمولاً با ادامه فعالیت بدتر می شود. این به این دلیل است که هرچه مفصل شما بیشتر فعال باشد، باعث اصطکاک بیشتر می شود و گرمتر می شود.

این بدان معنی است که محرک های حرارتی به میزان بیشتر و بیشتری تحریک می شوند. درد همچنین می تواند در اول صبح بدتر شود، که به دلیل مواد شیمیایی است که در فرآیند بهبود استخوان منتشر می شود.

در هنگام خواب، بدن شما آسیب های ناشی از فشارهای روز را ترمیم می کند. در مفصل مبتلا به آرتروز، استخوان ها در طول شب در حال بهبود هستند و مواد شیمیایی دخیل در این فرآیند جمع می شوند.

درد به طور معمول با ادامه صبح کاهش می یابد، و این به این دلیل است که حرکت به پراکندگی مواد شیمیایی که مغز شما را نسبت به درد هشدار می دهند کمک می کند.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت موسسه پرستاری زندگی برتر  درد در آرتریت را بررسی کردیم. ورزش برای کاهش اثرات آرتروز حیاتی است، زیرا به کنترل وزن شما کمک می کند. اما طبیعی است که فرض کنیم درد ناشی از ورزش ناشی از افزایش آسیب به استخوان‌های شماست.

اگر از فردی مبتلا به آرتریت مراقبت می کنید، استخدام پرستار بیمار می تواند شرایط را برای شما بهتر کند.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان