زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار سالمند, مقالات

راهنمای نگهداری از سالمند در منزل

راهنمای نگهداری از سالمند در منزل : افزایش سن یک واقعیت زندگی است و همه خانواده ها را تحت تاثیر قرار می دهد. به عنوان یک فرد بزرگسال، زمانی که والدین خود را سالمندان تصور می کنیم، ممکن است به طور کامل درک نکنیم که پیری آنها تا چه حد بر آنها تأثیر می گذارد یا اینکه چگونه بر ما تأثیر می گذارد. در واقع، اگر آنها قبلاً سالخورده هستند و هنوز از سلامت خوبی برخوردارند و به طور مستقل زندگی می کنند، ممکن است هیچ تغییر یا نگرانی چشمگیری احساس نکنیم. با این حال، زمانی فرا می رسد که اثرات پیری آشکارتر می شود و ممکن است به مراقبت های طولانی مدت نیاز باشد. در این زمان نیاز به راهنمای نگهداری از سالمند در منزل یا استخدام پرستار می باشد که در این مقاله زندگی برتر بررسی شده است.

راهنمای نگهداری از سالمند در منزل

کاهش کلی نشاط جسمی و ذهنی ممکن است منجر به تغییرات مشهود و حتی شدید در ظاهر، استاندارد زندگی و رفاه عاطفی والدین ما شود. هر چه بیشتر آگاه باشیم که پیری چگونه می‌تواند بر آنها تأثیر بگذارد، و چه گزینه‌هایی برای آنها به عنوان سالمندان و ما به عنوان بزرگسال، بهتر است می توانیم کمک بیشتری به آنها کنیم.

در عین حال یکی از پیچیده ترین و دشوارترین چیزهایی که یک فرد می تواند تجربه کند، مراقبت از والدین سالخورده است. اما می دانیم که یکی از پیچیده ترین و دشوارترین چیزهایی که یک فرد می تواند تجربه کند، مراقبت از والدین سالخورده است. در ادامه ما راهنمای نگهداری از سالمند در منزل را بیان می کنیم. البته این کار با حضور پرستار سالمند بهتر پیش خواهد رفت.

مطالعه کنید
پرستاری از سالمند دارای بی اختیاری ادراری

فعالیت های زندگی روزانه سالمندان

ما باید برای شرایط خوب سالمند اطمینان حاصل کنیم که نیاز های روزمره آن ها به طور موثر برآورده می شود. اصلی ترین نیاز های آن ها به شرح زیر است:

 • تغذیه مناسب
 • تحرک عملکردی شامل حرکت در حین انجام فعالیت ها، نشستن و برخاستن از تخت، داخل و خارج شدن از صندلی
 • حمام کردن
 • بهداشت شخصی
 • بهداشت توالت شامل رفتن به سرویس بهداشتی، تمیز کردن شخصی خود و بلند شدن از توالت

فعالیت های زندگی روزانه سالمندان

اگر آنها مشکلات حرکتی و سلامتی دارند که مستقلا نمی توانند کارهای خود را انجام دهند بهترین کار یافتن کمک مناسب است. این کمک می تواند شامل استخدام پرستار در منزل باشد.

فعالیت های ابزاری زندگی روزانه

در راهنمای نگهداری از سالمند در منزل یکی دیگر از مهم ترین نکات، فعالیت های ابزاری زندگی روزانه است. این گزینه ها می توانند مرتبط با عملکرد مستقل فرد سالمند باشند.

نگاهی صادقانه به جایی که والدین سالخورده نیاز به حمایت دارند اولین قدم است و سپس ارزیابی همه راه حل های ممکن برای دریافت کمک مورد نیاز آنهاست. مواردی که در دسته فعالیت های ابزاری قرار می گیرند عبارتند از:

 • پخت و پز و تهیه غذا
 • نظافت در خانه
 • خرید ملزومات مورد نیاز
 • مدیریت مالی و پرداخت قبوض
 • صحبت کردن یا برقراری ارتباط با تلفن یا از طریق دستگاه های دیگر
 • مصرف داروهای تجویز شده

اگر برای انجام این وظایف به تنهایی موانع یا مشکلاتی وجود دارد، کمک وجود دارد. چه شما، سایر خواهران و برادران، اقوام یا دوستانی که کمک می‌کنند، یا حتی مراقبان حرفه‌ای، می توانند گزینه های مناسبی در این زمینه باشند.

مطالعه کنید
دوست یابی در پیری و تنهایی

راهنمای نگهداری از سالمند در منزل با استخدام پرستار و مراقب

شما ممکن است دور زندگی کنید و بنابراین نتوانید هر روز به والدین خود سر بزنید یا برای مراقبت از آن ها اقدام کنید. در چنین مواقعی می توانید به دنبال یک کمک حرفه ای باشد. با استخدام پرستار می توانید برای کمک به سالمندان کمک بسیاری کنید.

عموما این افراد زندگی مستقل و گذران دوران پیری خود را در خانه شان انتخاب می کنند. این انتخاب اکثر افراد در سنین سالمندی است. از این رو باید دانست که مستقل بودن در خانه نیاز به دریافت حمایت  خانگی یا حضور یک مراقب دارد.

رعایت ترتیب زندگی سالمند

روتین زندگی در راهنمای نگهداری از سالمند در منزل اهمیت زیادی دارد. نگاهی به چگونگی و محل زندگی والدین سالخورده خانواده های مراقبت کننده برای تضمین رفاه آنها بسیار مهم است. آیا آنها تنها زندگی می کنند؟

آیا آنها در نزدیکی شما، سایر خواهر و برادرها یا بستگان حامی زندگی می کنند؟ آیا آنها ترجیح می دهند در خانه خود بمانند یا برای نقل مکان به مکان یا محل زندگی حمایتی تر دیگری آماده هستند؟ همه اینها موارد بسیار مهمی است که باید به طور جدی در ارتباط با والدین سالخورده خود بررسی کنید.

سخن آخر

در این مقاله از موسسه پرستاری زندگی برتر ما راهنمای نگهداری از سالمند را برای شما بررسی کردیم. نگاهی به چگونگی و محل زندگی والدین سالخورده اهمیت زیادی در این زمینه دارد. در عین حال گاها با حضور مراقب و پرستار در منزل می توان شرایط بهتری را برای آن ها فراهم آورد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند