زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستاری

3 اصل درباره پرستار کودک تازه متولد شده

اگر اخیراً صاحب اولین فرزند خود شده‌اید، تبریک می گوییم، هیچ چیز به اندازه‌ی یک نوزاد گرمابخش منزل نیست. اما احتمالا‌ً‌ تا الان متوجه شده‌‌اید که فرزند جدید یعنی مسئولیت های جدید و مسئولیت های جدید، یعنی صرف وقت و انرژی بیشتر.

بیشتر والدین در ابتدای مسیر پرورش دلبند خود از دیگران کمک می‌گیرند. پرستار کودک تازه متولد شده، همانند مادر یا دوست صمیمی شما بار سنگینی از دوش شما می‌دارد؛ با این تفاوت که علم تجربه‌ی وی در این زمینه، خیال شما را کاملا‌ از بابت فرزندتان راحت می‌کند. در این مقاله به بررسی دلایل استخدام پرستار کودک تازه متولد شده، معیار‌های انتخاب یک پرستار خوب و راه‌های پیدا کردن آن می‌پردازیم.

وظایف پرستار کودک تازه متولد شده چیست ؟

پرستار کودک تازه متولد شده، مسئولیت‌های گوناگونی دارد. تغذیه‌ی کودک اولین مسئله‌‌ی مورد بحث ما است. نوزاد به طور میانگین هر دوساعت نیاز به شیردهی دارد و انجام آن به تنهایی برای مادر خسته کننده خواهد بود. هر چند که بیدار شدن های شبانه نیزکیفیت خواب مادر را کاهش می‌دهد اما وجود یک پرستار، قطعاً کار را آسان تر خواهد کرد.

پرستار کودک تازه متولد شده، در فاصله‌های زمانی منظم، میزان شیرخشک لازم کودک را  تهیه کرده و به او می‌دهد. در کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند، پرستار کودک را پیش مادر می‌آورد و در صورت نیاز مادر را برای شیردهی بیدار می‌کند.

مطالعه کنید
تغذیه کودک نوپا با 16 ماده غذایی شگفت‌انگیز

از دیگر مزیت های پرستار کودک تازه متولد شده، تامین سلامتی نوزاد شما است. کنترل رنگ بدن، دمای پوست و تنفس کودک جزو کارهایی است که فردی با سابقه‌ی کار در مراکز بهداشتی برای نوزاد شما انجام خواهد داد. حساسیت کودکان به تغییرات دما ، رژیم غذایی مادر شیرده ونوع پوشش شان بالا است و باید  در روز‌های ابتدایی زندگی به طور دقیق تحت نظر باشند.

راه‌های انتخاب پرستار خوب چیست ؟

یکی از مهم‌ترین زمان‌هایی احساس نیاز شما به پرستار کودک تازه متولد شده تشدید می‌شود؛ شب است. باید در نظر بگیرید که قبل از بستن قرار داد، درباره‌ی ساعات کاری وی به توافق برسید. نیاز پدر و مادر کودک به پرستار شب، بسیار بیشتر از پرستار روز است زیرا بعد از یک روز کامل و طولانی مراقبت از فرزندشان، به یک خواب خوب شبانه نیاز دارند.

اگر کودک شما با نقصی مادرزادی یا یک اختلال حین زایمان متولد شده است، بهتر است در بررسی سابقه‌ی پرستار خود دقت بیشتری به خرج دهید. پرستاران بسیاری هستند که تنها در بخش مراقبت ویژه نوزادان مشغول به کار می‌شوند یا در مراکز درمانی در بخش واکسیناسیون اطفال کار می ‌کنند. استخدام یک پرستار با سابقه‌ی اشتغال در یکی از مراکز مربوط به مراقبت از کودکان می‌تواند در نگهداری از کودک شما بسیار مثمر ثمر واقع شود.

پرستار کودک تازه متولد شده

کدام پرستار کودک تازه متولد شده مناسب شما است؟

برای معرفی یک پرستار خوب ، از همان بیمارستانی که درآن زایمان کرده اید کمک بخواهید. آن ‌ها ممکن است شخصی از کارکنان خود را به شما معرفی کنند و یا افرادی که مادران قبلی از آن ها رضایت داشته اند را پیشنهاد دهند.

مطالعه کنید
مشتریان آنلاین بدست آورید

راه دیگر برای پیدا کردن پرستار معتمد، مشورت گرفتن از آشنایان است. اگر بین اعضای خانواده یا دوستانتان کسی با تجربه‌ی استخدام پرستار برای کودک تازه متولد شده شان می‌شناسید، به او تلفن کنید .شرایط تان و معیار هایی که در نظر دارید را برایشان توضیح دهید و بخواهید که اگر پرستار خوبی می‌شناسند به شما معرفی کنند.

آخرین و بهترین راه برای پیدا کردن پرستار کودک تازه متولد شده، کمک گرفتن از شرکت‌های خدمات پرستاری است. نظم، طبقه بندی و شناخت این شرکت ها از افراد، شما را در کمترین زمان به بهترین نتیجه می‌رساند. از آنجا هنگام کمک گرفتن از این شرکت ها شما انتخاب های زیاد در طیفی گسترده دارید، راحت تر می‌توانید معیارهای خود را اولویت بندی کنید.

از طرفی، قطعا‌ هر شرکت برای حفظ اعتبار برند خود، پس از نظرسنجی از خانواده ها، کسانی که حداقل رضایت مشتری هارا جلب نکرده‌اند، از ادامه همکاری با شرکت باز می‌مانند. پس می‌توان با خیال راحت به شرکت، خدمات آن ها و شخص معرفی شده اعتماد کرد.

پرستار کودک تازه متولد شده

جمع بندی

طبق تجربه‌ی مادران، استخدام پرستار کودک متولد شده، یکی از بهترین انتخاب‌های زندگی‌شان بوده است. با صرف کمی زمان و انجام مقداری تحقیق می‌توانید یک پرستار آگاه و مهربان را به عنوان کمک د رکنار خود داشته باشید.

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند