موسسه پرستاری زندگی برتر

3 اصل درباره پرستار کودک تازه متولد شده

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

اگر اخیراً صاحب اولین فرزند خود شده‌اید، تبریک می گوییم!هیچ چیز به اندازه‌ی یک نوزاد گرمابخش منزل نیست. اما به احتمال  زیاد تا الان متوجه شده‌‌اید که فرزند جدید یعنی مسئولیت های جدید و مسئولیت های جدید، یعنی صرف وقت و انرژی بیشتر.

بیشتر والدین در ابتدای مسیر پرورش دلبند خود از دیگران کمک می‌گیرند. پرستار کودک تازه متولد شده، همانند مادر یا دوست صمیمی شما بار سنگینی از دوش شما می‌دارد؛ با این تفاوت که علم تجربه‌ی وی در این زمینه، خیال شما را کاملا‌ از بابت فرزندتان راحت می‌کند. در این مقاله به بررسی دلایل استخدام پرستار کودک تازه متولد شده، معیار‌های انتخاب یک پرستار خوب و راه‌های پیدا کردن آن می‌پردازیم.

وظایف پرستار کودک تازه متولد شده چیست ؟

پرستار کودک تازه متولد شده، مسئولیت‌های گوناگونی دارد. تغذیه‌ی کودک اولین مسئله‌‌ی مورد بحث ما است. نوزاد به طور میانگین هر دوساعت نیاز به شیردهی دارد و انجام آن به تنهایی برای مادر خسته کننده خواهد بود. هر چند که بیدار شدن های شبانه نیز، کیفیت خواب مادر را کاهش می‌دهد اما، وجود یک پرستار، قطعاً کار را آسان تر خواهد کرد.

پرستار کودک تازه متولد شده، در فاصله‌های زمانی منظم، میزان شیرخشک لازم کودک را  تهیه کرده و به او می‌دهد. در کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند، پرستار ،کودک را پیش مادر می‌آورد و در صورت نیاز، مادر را برای شیردهی بیدار می‌کند.

از دیگر مزیت های پرستار کودک تازه متولد شده، تامین سلامتی نوزاد شما است. کنترل رنگ بدن، دمای پوست و تنفس کودک جزو کارهایی است که فردی با سابقه‌ی کار در مراکز بهداشتی برای نوزاد شما انجام خواهد داد. حساسیت کودکان به تغییرات دما ، رژیم غذایی مادر شیرده ونوع پوشش شان بالا است و باید  در روز‌های ابتدایی زندگی به طور دقیق تحت نظر باشند.

راه‌های انتخاب پرستار خوب چیست ؟

یکی از مهم‌ترین زمان‌هایی که  احساس نیاز شما به پرستار کودک تازه متولد شده تشدید می‌شود؛ شب است. باید در نظر بگیرید که قبل از بستن قرار داد، درباره‌ی ساعات کاری وی به توافق برسید. نیاز پدر و مادر کودک به پرستار شب، بسیار بیشتر از پرستار روز است زیرا بعد از یک روز کامل و طولانی مراقبت از فرزندشان، به یک خواب خوب شبانه نیاز دارند.

پرستار کودک تازه متولد شده

اگر کودک شما با نقصی مادرزادی یا یک اختلال حین زایمان متولد شده است، بهتر است در بررسی سابقه‌ی پرستار خود دقت بیشتری به خرج دهید. پرستاران بسیاری هستند که تنها در بخش مراقبت ویژه نوزادان مشغول به کار می‌شوند یا در مراکز درمانی در بخش واکسیناسیون اطفال کار می ‌کنند. استخدام یک پرستار با سابقه‌ی اشتغال در یکی از مراکز مربوط به مراقبت از کودکان می‌تواند در نگهداری از کودک شما بسیار مثمر ثمر واقع شود.

کدام پرستار کودک تازه متولد شده مناسب شما است؟

برای معرفی یک پرستار خوب ، از همان بیمارستانی که درآن زایمان کرده اید کمک بخواهید. آن ‌ها ممکن است شخصی از کارکنان خود را به شما معرفی کنند و یا افرادی که مادران قبلی از آن ها رضایت داشته اند را پیشنهاد دهند.

راه دیگر برای پیدا کردن پرستار معتمد، مشورت گرفتن از آشنایان است. اگر بین اعضای خانواده یا دوستانتان کسی با تجربه‌ی استخدام پرستار برای کودک تازه متولد شده شان می‌شناسید، به او تلفن کنید .شرایط تان و معیار هایی که در نظر دارید را برایشان توضیح دهید و بخواهید که اگر پرستار خوبی می‌شناسند به شما معرفی کنند.

پرستار کودک تازه متولد شده

آخرین و بهترین راه برای پیدا کردن پرستار کودک تازه متولد شده، کمک گرفتن از شرکت‌های خدمات پرستاری است. نظم، طبقه بندی و شناخت این شرکت ها از افراد، شما را در کمترین زمان به بهترین نتیجه می‌رساند. از آنجا هنگام کمک گرفتن از این شرکت ها شما انتخاب های زیاد در طیفی گسترده دارید، راحت تر می‌توانید معیارهای خود را اولویت بندی کنید.

از طرفی، قطعا‌ هر شرکت برای حفظ اعتبار برند خود، پس از نظرسنجی از خانواده ها، کسانی که حداقل رضایت مشتری هارا جلب نکرده‌اند، از ادامه همکاری با شرکت باز می‌مانند. پس می‌توان با خیال راحت به شرکت، خدمات آن ها و شخص معرفی شده اعتماد کرد.

معایب کمک گرفتن از پرستار های نا شناس یا نا مطمئن

 • روابط اجتماعی کمتر کودک
 • عدم امکان کنترل کیفیت کار پرستار
 • دشواری تعویض پرستار کودک
 • هزینه بیشتر

آخرین و بهترین راه برای پیدا کردن پرستار کودک تازه متولد شده، کمک گرفتن از شرکت‌های خدمات پرستاری است. نظم، طبقه‌بندی و شناخت این شرکت ها از افراد، شما را در کمترین زمان به بهترین نتیجه می‌رساند. از آنجا  که هنگام کمک گرفتن از این شرکت ها شما انتخاب های زیاد در طیفی گسترده دارید، راحت تر می‌توانید معیارهای خود را اولویت بندی کنید.

مزایای کمک گرفتن از شرکت های خدمات پرستاری

 • دریافت خدمات مناسب کودک در منزل
 • حضور کودک در خانه خودش
 • حضور پرستار کودک حتی در موارد ضروری مانند برف و باران و کمک به والدین
 • برنامه‌های اختصاصی کودک با وجود پرستار کودک(بازی و شرکت در کلاس های فوق برنامه)
 • حضور کودک در محیط سالم و امن خانه
 • رشد اجتماعی طبیعی کودک با حضور پرستار کودک
 • صرفه جویی در وقت و انرژی والدین و کودک
 • همراهی پرستار کودک در مسافرت‌ها

جمع‌بندی

طبق تجربه‌ی مادران، استخدام پرستار کودک متولد شده، یکی از بهترین انتخاب‌های زندگی‌شان بوده است. با صرف کمی زمان و انجام مقداری تحقیق می‌توانید یک پرستار آگاه و مهربان را به عنوان کمک در کنار خود داشته باشید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
2 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان