چه نکاتی باعث به وجود آمدن یک پرستار بیمار خوب می شود؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

پرستار بیمار خوب !؟ او یک فرشته نیست اما صمیمی ترین و نزدیک ترین فرد برای یک بیمار در منزل و یا بیمارستان است. برای 12 سال از 13 سال گذشته، شغل مراقب بیمار ، قابل اعتماد ترین شغل در نظر سنجی گالوپ  شناخته شده است. در حالی که پزشکان بیماری ها را تشخیص می دهند، دارو تجویز می کنند، عمل جراحی انجام می دهند و درمان های دیگر را اجرا می کنند. مراحل درمانی را برای بیماران توضیح می دهد، موارد اورژانسی را پیگیری می کند، با خانواده های بیماران صحبت می کند، بیماران را آرام می کند و در شرایط سخت اوضاع را کنترل می کند.

کار مراقب بیمار خوب تنها نجات دادن جان بیماران نیست ، بلکه بهبود کیفیت آنها در شرایط دشوار نیز است. اساس کار پرستار مراقبت است. اما در واقع کار پرستار بیمار فراتر از این موضوع خواهد بود. مراقب بیمار در هر زمان پرستار است. در یک پیک نیک خانوادگی، در زمانی بازی با کودکان، در زمانی بیماری یک دوست، در زمان پیری والدین و … .

هر مراقب بیمار خوب دارای ویژگی های زیر است:

  • ذات دلسوز
  • جزیی نگر
  • کنترل کننده احساسات
  • قضاوت بجا
  • توانایی فیزیکی و ذهنی
  • مهارت در برقراری ارتباط

پیشنهاد مقاله : ارتباط موثر و اصولی پرستار بیمارستان با بیمار

در دنیای پزشکی امروز زندگی برتر اکسین ، مراقب بیمار باید بتواند ارزیابی خوبی از شرایط فیزیکی و روحی بیمار بکند. مراقب بیمار باید اطلاعات خوب و مناسبی در مورد سیستم های گوارش، سیستم ایمنی و به طور کلی در مورد بدن انسان داشته باشد. در کنار این اطلاعات، پرستار باید دارای روحیه خوب، خوش خلق و خوش رفتار نیز باشد. یک مراقب بیمار همه این ویژگی ها را داشته و به کارش عشق می ورزد.اگر بخواهیم یک پرستار خوب را در دو کلمه خلاصه کنیم، این دو کلمه “صلاحیت” و “دلسوزی” خواهد بود.

یک مراقب بیمار با صلاحیت در واقع یک پرستار با مهارت، متخصص و دارای دانش است که بیمار می تواند به او در انجام دادن امور درمانی اعتماد کند. یک مراقب دلسوز نیز در واقع مراقب بیماری است که نمی تواند ناخوشی دیگران را ببیند و کاری نکند. یک مراقب بیمار خوب شرایط بیمار و خانواده اش را درک می کند و می داند که به کمک احتیاج دارند و علاوه بر اینکه روند درمانی را برای شخص ساده تر می کند، تا پایان مراحل درمان مانند یک دوست در کنار او و خانواده اش خواهد ماند.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.