از کجا پرستار سالمند حرفه‌ای پیدا کنیم؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

یافتن پرستار سالمند مناسب برای مراقبت از سالمند معمولا چالش بر انگیز است. به ویژه زمانی که از انواع پرستار سالمند و ویژگی های آنها اطلاعی نداشته باشید و ندانید که به دنبال چه چیزی هستید.

پیش از اینکه به انواع پرستار سالمند و خدمات آن ها فکر کنید، بهتر است که نیاز های سالمندتان را به خوبی بررسی و آنها را لیست کنید تا در هنگام مضاحبه برای انتخاب پرستار سالمند مورد نظرتان، بتوانید به‌طور شفاف شرایط جسمی، بهداشتی و روانی سالمند عزیزتان را برایشان شرح دهید.

پیشنهاد مقاله : هزینه ها و تعرفه های خانه سالمندان

روش‌های پیدا کردن پرستار سالمند مناسب در منزل

در مرحله بعدی باید از بین دو گزینه موجود یکی را انتخاب کنید: استخدام پرستار سالمند به صورت خصوصی و یا استخدام از آژانس های پرستار سالمندی. هر کدام از این دو نوع پرستار سالمند دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که در ادامه مختصرا به آنها می پردازیم:

استفاده از آژانس پرستاری برای استخدام پرستار

آژانس های پرستار سالمندی معمولا خدمات زیر را ارائه می دهند:

  • بررسی دقیق هر درخواست با توجه به منابع
  • آموزش و تایید صلاحیت های پرستار سالمند
  • کنترل سوابق هر پرستار سالمند
  • انجام تمام مراحل قانونی استخدام پرستار سالمند مانند قرارداد ها، مالیات و …
  • ارائه پشتیبانی و ارسال پرستار سالمند جدید در صورت در دسترس نبودن پرستار سالمند قبلی (یا ناتوان بودن پرستار سالمند قبلی در انجام کارهای مورد نیاز)

از کجا پرستار سالمند حرفه‌ای پیدا کنیم؟

استخدام پرستار سالمند به صورت خصوصی

استخدام و يافتن پرستار سالمند خصوصی معمولا برای خانواده سالمند احساس بهتری را به همراه دارد. چرا که شما خودتان با پرستار سالمند مصاحبه می کنید و درباره او تصمیم می گیرید.با مطالعه و رعایت نکات گفته شده در ادامه این مقاله، می توانید بدون نگرانی روند استخدام یک پرستار سالمند را شروع کنید.

  • داشتن شخصیت؛ شخصیت داشتن برای یک پرستار سالمند امری ضروری است. پرستار سالمند هر چقدر هم که در زمینه کاری اش تخصص و تحصیلات داشته باشد، نداشتن شخصیت و حسن رفتار باعث می شود تا او به یک پرستار سالمند بد و ضعیف تبدیل شود. مصاحبه با پرستار سالمند می تواند تا حدودی میزان شخصیت و حسن رفتار پرستار سالمند را مشخص کند.
  • داشتن مجوز و مدارک لازم و تایید صلاحیت آنها؛ داشتن دانش، تجربه و تحصیلات و همچنین مدارک و مجوز های تایید شده این موارد برای پرستار سالمند بسیار مهم است. بنابراین، خانواده سالمند باید حتما درباره صلاحیت خود پرستار سالمند مورد نظر و همچنین مدارک و مجوزهای او تحقیق و بررسی مناسبی را به عمل آورند.
  • بستن قرارداد؛ در صورت استخدام هر نوع پرستار سالمند، حتما با آنها قراردادی را داشته باشید و در آن قرار داد مواردی از قبیل: کارهای لازم الاجرا توسط پرستار سالمند، ساعات کاری، میزان دستمزد، میزان تعطیلات و مرخصی و … را عنوان کنید. تدوین شده در زندگی برتر اکسین

اگر شما هم مانند بسیاری دیگر از افراد به دنبال استخدام یک پرستار سالمند حرفه‌ای و متخصص در امر نگهداری از سالمندان هستید، می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان موسسه پرستاری زندگی برتر، به جهت پیدا کردن پرستار سالمند مناسب بهره‌مند شوید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان