نکاتی برای گزینش پرستار سالمند که باید در نظر بگیرید

پرستار سالمند و ارزیابی آن

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

بر اساس گزارش های موسسه سلامت دانشگاه کالیفرنیا، بیش از 41 میلیون آمریکایی دچار بیماری های مزمن هستند که به طریقی زندگی روزمره آنها را درگیر مشکلاتی کرده است. 12 میلیون نفر نیز نمی توانند به صورت مستقل زندگی کنند. حدود یک پنجم از سالمندانی که به سن 85 سالگی رسیده اند نیز نیاز به مراقت دارند که گزینش پرستار سالمند یکی از مهمترین چالش های آنها می باشد.

اغلب افراد دوست دارند زندگی شان را در خانه خودشان ادامه دهند. با این وجود، گاهی برای سالمندان مشکلاتی به وجود می آید که تنها توسط یک فرد دیگر قابل حل است. بیشتر سالمندانی که به کمک نیاز دارند نیز به یکی از افراد خانواده و یا آشنایان تکیه کرده اند. اما همه می دانند که استخدام یک شخص برای مراقبت از سالمند چه مزایایی دارد.

حضور سالمند در خانه خودش در امنیت، راحتی، سلامتی حداکثری و … مزایایی است که با آمدن مراقب برای مراقبت، برای سالمند و خانواده اش به وجود می آید. در مورد هزینه پرستار سالمند نیز ارگان های دولتی ای هستند که برای سالمندانی که توانایی مالی استخدام پرستار سالمند را ندارند، بودجه هایی را در نظر گرفته اند.

پیشنهاد مقاله : پرستار سالمند خودتان را بیابید و آرامش را احساس کنید

خوب است که خانواده ها برای گزینش پرستار سالمند نکات زیر را در نظر بگیرند :

خانواده ها باید در ابتدا نیاز های سالمند را در نظر بگیرند. سپس باید میزان کمک هایی که یک پرستار سالمند می تواند انجام دهد را مشخص کنند. برای مثال، آیا سالمند نیاز به خدمات درمانی دارد؟ آیا مراقب باید در امور خانگی نیز وظایفی داشته باشد؟ آیا برای جابجا شدن، راه رفتن، حمام کردن و … نیز به کمک نیاز است؟ آیا سالمند در مدیریت امور مالی نیز به کمک احتیاج دارد؟ این سوالات می تواند در این مرحله در گزینش پرستار سالمند مفید واقع شود.

شرح وظایف مراقب را بنویسید. تمام کمک های مورد نیاز سالمند که به طریقی او را درگیر می کند باید در شرح وظایفش نوشته شود.

موارد زیر نیز حتما باید در مورد مراقب در نظر گرفته شود

  • مدارک تحصیلی و کاربردی مورد نیاز
  • گواهینامه رانندگی
  • توانایی جسمی مناسب برای انجام مراقبت از سالمند

با پرستار سالمند قرارداد کاری بنویسید. قرارداد کاری باید بر اساس شرح وظایف نوشته شده و شامل موارد زیر باشد:

  • حقوق و دستمزد
  • ساعات کار
  • شماره و آدرس طرفین
  • شرح وظایف پرستار سالمند
  • محدودیت ها و خطاهای جریمه دار
  • تاریخ ها
  • شرایط لغو قرارداد
موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.