چالش شرایط بی قراری کودک و کنترل آن

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

چالش پرستار کودک آرام بمانید. ممکن است بی قراری و لج بازی کودک ، پرستار کودک را کاملا کلافه و عصبانی کند، اما پرستار کودک باید بتواند همیشه آرام بماند و خود را کنترل کند. پرستار کودک نباید در جبهه مقابل کودک قرار بگیرد. پرستار کودک همچنین نباید کلافگی خود را به کودک منتقل کند. هر گاه پرستار کودک احساس کند که ممکن است کنترلش را از دست بدهد، باید با نفس عمیق، اندکی راه رفتن و کارهای دیگر بتواند خود را کنترل کند. پرستار کودک همچنین باید به یاد داشته باشد که او تنها یک کودک است و این بزرگسالان هستند که باید شرایط را مدیریت کنند.

چالش پرستار کودک به کودک کمی زمان و فضا بدهید.

تنها گذاشتن کودک توسط پرستار کودک برای زمانی کوتاه، با رعایت نکات امنیتی، علاوه بر اینکه باعث می شود تا پرستار کودک بر شرایط خودش مسلط شود، به کودک نیز کمی زمان و فضا برای آرام شدن می دهد. پرستار کودک با این کار به کودک می آموزد که با خشونت و عصبانیت نمی تواند به خواسته هایش برسد و کارش بی نتیجه خواهد ماند. با تکرار این کار توسط پرستار کودک، کودک دست از بی قراری و خشونت خواهد کشید.

پیشنهاد مقاله : ویژگی های پرستار کودک ، نکات کاملا کاربردی جهت مراقبت کودک

حواس کودک را پرت کنید.

پرستار کودک باید به کودک بگوید که نمی تواند با گریه و خشونت خواسته اش را به دست آورد و به طریقی، حواس کودک را از موضوع پرت کند. خواندن شعری که کودک را آرام می کند و یا نشان دادن اسباب بازی مورد علاقه اش می تواند از کارهایی باشد که پرستار کودک با این کارها حواس کودک را از موضوع عصبانیتش پرت کند. نکته مهم این است که پرستار کودک باید جرقه عصبانیت و بی قراری کودک را از او دور نگه دارد. پس بهتر است که پرستار کودک بتواند عامل اصلی بی قراری کودک را به سرعت تشخیص دهد.

اگر کودک خواهر یا برادر دارد، پرستار کودک می تواند برای آرام کردن کودک از آنها نیز کمک بگیرد.

تایم اوت!

برای کودکان با سن و سال کمتر اگر این بی قراری ها شدت گرفت و از کنترل خارج شد، پرستار کودک می تواند از روش تایم اوت استفاده کند. به این صورت که پرستار کودک محلی را برای تایم اوت در نظر می گیرد. این محل می تواند هر بخش یا گوشه ای از خانه و یا حتی یک صندلی باشد. پرستار کودک قانون ایم اوت را اینگونه وضع می کند که هر گاه کودک دچار بی قراری شد، باید برای مدتی کوتاه، به محل تایم اوت برود. این مدت می تواند 1 دقیقه به ازای هر سال از سن کودک باشد. مثلا برای یک کودک 5 ساله، این زمان 5 دقیقه است. اگر کودک تمایلی برای رفتن نداشت، پرستار کودک باید او را در این مدت همراهی کند.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.