زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار سالمند, پرستار کودک, مقالات

انتخاب پرستار کودک

انتخاب پرستار کودک و انتخاب پرستار سالمند جزء سخت‌ ترین کارهایی است که والدین و اعضای خانواده انجام می دهند ، کودک و یا سالمند خود را به فرد دیگری بسپارند، حتی اگر آن فرد یک اعضای خانواده باشد.

هنگامی که این فرایند زمانی تمدید شود (مانند رفتن به محل کار) ، می تواند حتی سخت‌تر باشد. بخشی آن سختی به خاطر این واقعیت است که بسیاری از والدین دیگر داستان‌هایی در مورد فریادهای فرزندشان هنگامی که آنها را ترک می کرده‌اند، شنیده‌اید.حتی اگر پرستار کودک به شما اطمينان ‌دهد که اين امر بهبود خواهد یافت، اما بسياری از  ما ، نگران این هستیم که برای اعتماد بين فرزندانمان و خودمان چه اتفاقی مي‌افتد. بعضی از کودکان به راحتی و با مشکلات کمتری به این شرایط عادت می‌کنند.اما بعضی از کودکان کشمکش زیادی دارند و همین مساله و نگرانی در مورد طولانی شدن جدایی فرزند،باعث ایجاد فشار زیادی برای والدین و فرزندشان می‌شود.

چه می‌توان کرد؟ در اینجا قصد داریم به مراحلی که والدین می‌توانند برای کمک به انتقال فرزند خود به یک انتخاب پرستار کودک برای دوره طولانی مدت، از آن استفاده کنند، ارائه دهیم. ممکن است این پیشنهادات برای همه کار نکند، به ویژه اگر کودک در معرض اضطراب جدایی جدی قرار دارد. در آن زمان، هر خانواده با در نظر گرفتن نیازهای خود و فرزندش باید تصمیم بگیرد که کدام روش برای آنها مناسب است. در این مراحل فرض شده که شما انتخاب پرستار کودک در منزل دارید یا از یک مهد کودک استفاده می‌کنید که به شما امکان می‌دهد تا بعد از چند هفته فرزندتان به ماندن در کنار پرستار کودک عادت کند. اما متاسفانه همه مراکز مراقبتی این امکان را ندارند. اگر فرزندی دارید که با جدایی مبارزه می‌کند، بهتر است به دنبال مراکزی باشید (شرکت پرستاری زندگی برتر اکسین )  که این امکان را به شما می‌دهد.

مطالعه کنید
چند نکته برای مصاحبه با پرستار سالمند مناسب جهت نگهداری سالمند

مرحله اول: تقسیم کارها با انتخاب پرستار کودک :

یکی از مهمترین اقدامات برای ایجاد راحتی کودک شما این است که اطمینان حاصل شود تماس بین پرستار کودک ، شما و فرزندتان وجود دارد. همزمان که انتخاب پرستار کودک در زندگی فرزند شما پایدار می‌شود، احتمال بیشتری وجود دارد که زمانی که شما در اطراف آن نیستید، فرزندتان با او احساس راحتی داشته باشد. البته، این زمان برای کودکان متفاوت است، بنابراین هرچه زودتر این کار را شروع کنید، بهتر است.تغذیه یکی از راه‌هایی است که می‌توانید با کمک آن، این انتقال را شروع کنید. به خصوص اگر پرستار کودک این کار را انجام دهد. می‌توانید در حالی‌که شما کنار فرزندتان هستید، ببینید که پرستار کودک چگونه به فرزندتان غذا (با فنجان یا بطری) می‌دهد، حتی اگر دوست دارید، می‌توانید فرزندتان را نگه دارید و به او غذا بدهد یا برعکس.

سایر مواردی که کمک می کند: زمانی که پرستار کودک حضور دارد، پوشک فرزندتان را عوض کنید یا اینکه انتخاب پرستار کودک در حضور شما پوشک فرزندتان را عوض کند. در حالی که خودتان حضور دارید، تا زمانی‌که فرزندتان اجازه می‌دهد، پرستار کودک از او مراقبت کند و به پرستار کودک اجازه دهید در حالی که شما در حال ارائه پشتیبانی صوتی هستید، برای یک دقیقه قبل از اینکه فرزندتان را به شما بازگرداند، او را آرام کند.

مرحله 2: جدا شدن‌های کوتاه در مدارس کودک :

گام بعدی این است که سعی کنید برای مدت کوتاه از فرزندتان دور شوید و به جایی که صدای فرزندتان را می‌شنوید، بروید. در حالی که به فرزند خود توضیح می‌دهید که فقط به اتاق دیگری می‌روید و برمی‌گردید. شما می خواهید به تدریج این زمان را بسازید، اما آماده گریه‌های فرزندتان باشید. با زمان‌های کمتر در حدود 5 دقیقه (و در صورت نیاز در فواصل کوتاه تر) شروع کنید و سعی کنید پرستار کودک و فرزندتان را با هم تنها بگذارید.هر زمان که فرزندتان برای شما گریه کرد، برگردید و فرزندتان را آرام کنید و کمی صبر کنید و مدتی (حداقل نیم ساعت) منتظر بمانید و مجددا از فرزندتان جدا شوید. تا زمانیکه خودتان و فرزندتان احساس راحتی می‌کنید، می‌توانید فواصل زمانی را طولانی‌تر کنید. اما توصیه می‌شود هر جدایی بیشتر از 5 دقیقه باشد.

مطالعه کنید
مراقبت و نگهداری از کودکان پیش دبستانی توسط پرستار کودک

علاوه بر این، شما می‌خواهید زمان دور بودن از فرزندتان را بسازید:

ابتدا باید بلافاصله بعد از گریه فرزندتان برگردید. فرزند شما باید بداند که شما برمی‌گردید. با این حال، با افزایش دور بودن از فرزندتان، می‌توانید یک دقیقه منتظر بمانید تا ببینید که آیا پرستار کودک جدید می‌تواند در این زمان فرزندتان را آرام کند یا خیر. با این حال، بهتر است خیلی دیر برنگردید، زیرا تجربه منفی با پرستار کودک می‌تواند روند پیوند بین آنها را بسیار سخت تر کند.

یک توصیه این است که زمان دور بودن را مشخص کنید تا ببینید که چه مدت می‌توانید دور از فرزندتان بمانید. توجه داشته باشید که ممکن است تا زمانی که فرزندتان با پرستار کودک جدید سازگار می‌شود، فراز و نشیب‌هایی داشته باشید ، نگران نباشید. فقط به این دلیل که فرزند شما یک روز 10 دقیقه خوب بود و پس از آن 5 دقیقه، به این معنا نیست که شما پیشرفتی نداشته‌اید. همه چیز خوب پیش خواهد رفت.

انتخاب پرستار سالمند می تواند از انتخاب یک پرستار کودک هم سخت تر باشد :

باید توجه کنیم که سالمندان بیشتر اوقات زندگی خود را بدون داشتن پرستار در منزل، سپری کرده اند از این رو برای اینکه آنها به شخص دیگری عادت داشته باشند می تواند بسیار سخت باشد. انتخاب پرستار سالمند به خودی خود اگر توسط خانواده ها انجام شود باعث سردرگمی آنها خواهد شد این کار را بهتر است به روانشناسان و افراد متخصص سپرد و یا به مراکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل اعتماد کرد البته که تمامی این مراکز دارای مجوز های لازم نیستند و شاید شما تجارب بدی از همکاری با انها داشته باشید اما اینجا چند نکته وجود دارد که می توانیم انها را بررسی کنیم  انتخاب پرستار سالمند که هنوز دوران سالمندی را به صورت کامل شروع نکرده است می بینیم که همه این انتخاب ها وجود دارد پس باید صبور باشیم و کار را به موسسات واگذار کنیم …

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند