نقش پرستار کودک در مراقبت روزانه از کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

پرستار کودک نقش او در یاری رساندن به شخصی که از  ناتوانی جسمی رنج می بردو  بطور دائم مانع حرکات و یا کنترل بدن می شود بسیار تاثیر گذار است،  انواع و علل ناتوانی جسمی عبارتند :

  • شرایط مادرزادی مانند اسپینا بیفیدا یا فلج مغزی
  • اختلالات ژنتیکی مانند دیستروفی عضلانی و فیبروز کیستیک
  • معلولیت بعلت بیماری هایی نظیر مننژیت می تواند مغز، اعصاب و عضلات را تحت تاثیر قرار دهد.
  • معلولیت بعلت آسیب های مغزی یا آسیب ستون فقرات

پیشنهاد مقاله : استخدام پرستار کودک در منزل شمال تهران

پرستار کودک با ناتوانی جسمی در خانه

اگر بطور دائم کودک با ناتوانی جسمی خانه مراقبت می­کنید، می­ توانید مراقبت از کودک را در زمان هایی را به صورت موقتی به پرستار بسپارید. و یا پرستار کودک می­تواند طبق یک برنامه دائمی و منظم هر روز یا به صورت دائمی در مراقبت از کودک به شما کمک کند.نقش با ناتوانی جسمی باید هنگام مراقبت از کودک در خانه باید اطمینان حاصل کند که بهترین مراقبت ممکن ارائه می­شود در نتیجه پرستار بچه ممکن است مجبور شود در چیدمان خانه تغییراتی را اعمال کند.

استفاده از کمک کننده های حرکتی ( Mobility aids) می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد تا به کودکانی که دارای معلولیت جسمی هستند در حرکت و رفت و آمد کمک کند. پرستار نقش باید با طرز استفاده از این کمک کننده های حرکتی آشنا باشد. مراقبت در خانه توسط پرستار کودک نقش ممکن است شامل برخورد با برخی رفتارهای چالش برانگیز یا پیش بینی نشده باشد.

بدین منظور پرستار کودک باید با دوستان، مراقبین و والدین کودک صحبت کند تا حداکثر حالت ممکن بداند انتظار چه چیزهایی را داشته باشد. کودکان با معلولیت جسمی مستعد حادثه های اورژانسی نظیر زمین خوردن های شدید هستند.

 زمانی که باید با پزشک مشورت کنید در رابطه با نقش پرستار

در این مورد باید با پزشکان کودک در مورد چگونگی جلوگیری و پاسخگویی به موارد اضطراری صحبت کند. دانستن آنچه که در این شرایط باید انجام شود می تواند به  کودک کمک کند تا در صورت اضطراری بتواند آرامش خود را حفظ کند. علاوه بر این پرستار بچه نقش باید در موارد زیر آگاهی کامل داشته باشد:

  • باید بداند هنگامی که کودک غش می­کند،
  • مشکل تنفسی و یا مشکل جدی دیگری دارد چه کاری انجام دهد.
  •  باید بداند کودک چه چیزهایی را نباید بخورد و یا بنوشد.
  •  باید بداند چه داروهایی باید مصرف شود و چه زمانی و چگونه آن ها را به کودک بدهد.

به طور کلی بهتر است که کودک با وجود ناتوانی جسمی در خانه باقی بماند تا جایی که والدین و یا پرستار بتوانند نیازهای او را برآورده سازند. اما توانایی والدین و یا  برای برآوردن  نیازهای او تحت تأثیر بسیاری از چیزها است، از جمله شدت ناتوانی کودک، نیازهای کودک و یا وضعیت مالی و کاری. اگر فکر می کنید فرزندتان ممکن است به جایی دیگر برای مراقبت احتیاج داشته باشد، با پزشک خود و سایر متخصصین، مانند مددکاران اجتماعی و مشاوران صحبت کنید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.