پرستار کودک مبتلا به بیماری روحی نکات عمومی و روش ها

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

یک بیماری روحی بر افکار، خلق و خوی، رفتار یا جهان­ بینی فرد تاثیر می گذارد . بیماری های روانی بسیار متفاوتی وجود دارند، اما شایع ترین اختلالات روانی دوران کودکی عبارت­ اند از اختلال کم توجهی بیش فعالی ، اختلالات اضطرابی ، افسردگی و اختلال هنگام خوردن. برخی از آنها خفیف و کوتاه مدت هستند ، در حالی که بعضی دیگر ممکن است شدید باشند و تمام طول عمر با فرد همراه باشند پرستار کودک مبتلا به بیماری روحی می تواند فردی بسیار با تجربه باشد در ادامه بررسی خواهیم کرد.

پرستار کودک مبتلا به بیماری روحی شرایط خانوادگی و اجتماعی

شرایط خانوادگی، مدرسه، قلدری و زورگویی های اطرافیان و دوستان می تواند بر سلامت روان کودک تأثیر بگذارد. کودکان در هر سنی می توانند مشکلات روانی را تجربه کنند، اما افراد بین 12 تا 16 ساله بیشتر در معرض خطر هستند. به طور کلی، پسران بیشتر احتمال دارد که بیماری روحی را تجربه کنند . با این حال ، دختران نوجوان، بیشتر در معرض خطر افسردگی، آسیب زدن به خود و تلاش برای خودکشی هستند.

در ادامه نکاتی ذکر می­شوند که فرد به عنوان پرستار در منزل کودک باید در نظرداشته باشد. پرستار کودک میتواند والدین او و یا هرکسی که وظیفه مراقبت و نگهداری او را بر عهده دارد، باشد.

در اولین قدم پرستار کودک مبتلا به بیماری روحی باید در نظر داشته باشد که کودکان، درست مانند بزرگسالان، ممکن است زمان هایی احساس عاطفی، اضطراب یا ناراحتی کنند. اما پرستار کودک باید علائمی که میتواند نشان دهنده اختلالات روحی است را بشناسد. برای مثال کودک ممکن است در کنار آمدن با وظایف روزانه اش دچار مشکل شود یا علاقه خود به فعالیت ها را از دست بدهد. کنار نیامدن با دیگرات یا ضد اجتماع بودن، می­تواند یک علامت بسیار نگران کننده برای پرستار کودک باشد. اگر پرستار کودک این احساسات یا رفتارها را برای مدت زمان طولانی مشاهده کند، یعنی کودک به کمک جدی نیاز دارد.

پیشنهاد مقاله : پرستار کودکی که صبرش از بحث و جدل با کودک لبریز شده است

علائمی بیماری روحی در کودکان 

علائمی که به پرستار کودک هشدار می ­دهد که کودک ممکن است دارای بیماری روحی باشد شامل موارد زیر است:

 • کودک به طور مداوما حساس اضطراب، ناراحتی و یا ترس کند.
 • داشتن مشکل درخوردن، خوابیدن، ت ، یا کنارآمدن با زندگی روزمره
 • داشتن رفتارهای تهاجمی، نافرمانی، و یا تندی های موقتی
 • امتناع از رفتن به مدرسه
 • اجتناب از دوستان یا تماس اجتماعی
 • داشتن اظطراب در مورد ظاهر
 • شکایت در مورد درد فیزیکی، مانند درد معده، سردرد یا کمر درد

صحبت کردن در مورد بیماری روحی می تواند هم برای پرستار کودک و هم برای و فرزند شما ناراحت کننده باشد. اما پرستار باید او را تشویق کند در مورد آنچه در زندگی اش اتفاق می افتد، صحبت کند. این عمل به کودک نشان می دهد که شما به عنوان پرستار به او توجه دارید و کودک شما تنها نیست. بیماری روحی می تواند تاثیرات عمده ای بر زندگی کودک داشته باشد و احتمالا بر خانواده اش نیز تاثیر می گذارد، بنابراین بسیار مهم است که مسائل بهداشت روانی شناسایی و درمان شوند و در اسرع وقت بررسی شود.

خوری و پرخوری در کودکان
علائمی بیماری روحی در کودکان 

پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد بیماری کودک

درک بیماری های روانی در دوران کودکی می تواند به پرستار کودک در مراقبت از او کمک کند و باعث شود به درستی با رفتارهای چالش برانگیز او مواجه شود. مفید است که پرستار لیستی از سوالات در مورد نوع بیماری کودک تهیه کند و از دکتر یا سایرمتخصصان بهداشتی بپرسد. برای مثال:

 • گزینه های درمان برای کودک چیست؟
 • کجا می­تواند درمان صورت بگیرد؟
 • آیا نیاز به مصرف دارو است؟
 • چه کاری می توانم برای کمک به فرزندم انجام دهم؟
 • آیا مدل زندگی روزانه مانند خواب، رژیم غذایی و ورزش میتوانند تفاوتی ایجاد کنند؟
 • آیا باید سایرمتخصصان بهداشتی مانند روانپزشکان، پرستاران بهداشت روان، مشاوران و یا مددکاران اجتماعی را ببینیم؟
 • چه خدمات و حمایت های دیگری در دسترس است؟
 • با گذشت زمان همه چیز چطور تغییر می کند؟

متخصصین بهداشتی به پرستار کودک کمک خواهند کرد یک برنامه مراقبتی تهیه کنید. این برنامه، درمان، داروها و چیزهای دیگر را که کودک نیاز دارد، در نظر خواهد گرفت. 

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.