مراقبت و نگهداری پوست کودک در سرمازدگی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

پرستار کودک سرمازدگی Frostbite با پوست سفید و مومی که احساس کرختی و سختی می‌کند، متمایز می‌شود.  این مشکل نیاز به مراقبت پزشکی اورژانسی و فوری دارد. یخ زدگی می تواند با هیپوترمی (کاهش دمای بدن به کمتر از حد معمول) همراه باشد، که یک معضل جدی برای سلامتی است و باید فوری و اورژانسی تحت درمان قرار گیرد.

درمان یخ زدگی کودک

بلافاصله با پزشک تماس بگیرد یا کودک را به اورژانس بیمارستان ببرد. اگر پا آسیب ببیند، پرستار کودک باید کودک را حمل کند و اجازه ندهد کودک روی پاهای یخ زده راه برود. لباس گرم بپوشاند و او در محیط گرم قرار دهد.

اگر نمی‌تواند فورا به بیمارستان برسد و یا باید برای آمبولانس صبر کند، نوشیدنی گرم برای کودک تهیه کند و درمان با استفاده از کمک‌های اولیه را آغاز کند: پرستار کودک مناطق یخ زده بدن کودک را در آب گرم (حدود 100 درجه فارنهایت [38 درجه سانتیگراد]) قرار دهد. اگر آب گرم موجود نباشد، کودک را به آرامی در پتوهای گرم و یا استفاده از حرارت بدن در منطقه آسیب دیده قرار دهید.

پرستار کودک سرمازدگی بسیار ساده نیست ، از گرمای مستقیم از قبیل آتش یا کیسه آب داغ استفاده نکند. پوست ممکن است بی حس باشد و می‌تواند راحت بسوزد. پرستار کودک قبل از اینکه به یک ارائه کننده خدمات بهداشتی مراجعه کند، منطقه‌ی آسیب دیده را دوباره در خطر سرمازدگی دوباره قرار ندهد پوستی که پس از سرمازدگی گرم شود و دوباره منجمد شود می‌تواند باعث آسیب شدید به بافت شود. پرستار کودک پوست مرطوب را مالش ندهد یا روی آن برف نریزد.

پیشنهاد مقاله : روش های حفظ ایمنی کودکان در زمستان

پرستار چه کارهایی نباید انجام دهد

گرمایش دوباره بخش سرمازده با احساس سوزش همراه است. پوست ممکن است تاول بزند یا ورم کند، ممکن است به قرمز، آبی یا بنفش تغییر رنگ دهد. هنگامی که پوست صورتی است و دیگر بی حس نیست، ناحیه‌ گرم شده است.

نگهداری پوست کودک در سرمازدگی
مراقبت و نگهداری پوست کودک در سرمازدگی

سرمازدگی کودک سریع اتفاق می افتد لباس استریل را به ناحیه های سرمازده بپوشاند (اطمینان حاصل کند که لباس بیش از حد تنگ نیست)، و لباس را بین انگشتان دست و پا در صورتی که آنها هم آسیب دیده اند، قرار دهد. پرستار کودک سعی کند که برای تاول ها مزاحمتی ایجاد نکند و مناطق زخم را برای جلوگیری از عفونت تمیز نگه دارد. پرستار کودک مناطق روکش شده را برای جلوگیری از انجماد در یخچال بپوشانید و فرزند خود را تا آنجا که ممکن است باز نگه دارید. اگر آموزش مناسب برای اولین بار در اختیار دارید، تقسیم کردن منطقه آسیب دیده می تواند به کاهش خطر آسیب بیشتر کمک کند.

پرستار کودک سرمازدگی جلوگیری و اقدامات موثر

برای جلوگیری از سرمازدگی در هوای سرد:

 • نسبت به پیش بینی‌های آب و هوا آگاه باشد. اگر آن روز بسیار سرد باشد،
 • حتی قرارگیری کوتاه در معرض سرما می‌تواند باعث ایجاد سرمازدگی شود.
 • لباس های چندلایه گرم به کودک بپوشاند. همچنین پرستار کودک از کلاه، دستکش، شال گردن،
 • جوراب های ضخیم و چکمه های عایق بندی شده برای پوشاندن
 • قسمت های بدن که بیشترین آسیب پذیری را به سرمازدگی دارند،
 • استفاده کند. لایه های داخلی لباس که رطوبت را جذب می کنند و لایه های
 • بیرونی که ضد باد و ضد آب هستند برای این کار مفید هستند.
 • پرستار کودک اطمینان حاصل کند که بچه ها به طور منظم برای گرم کردن خود به داخل خانه می روند.
 • پرستار در اسرع وقت لباس و کفش‌های خیس بچه ها را تعویض کند.
 • پرستار به دنبال نشانه های اولیه از سرمازدگی باشد.
 • پرستار در کلاس های کمک های اولیه و CPR شرکت کند
 • تا یاد بگیرد در مواقع اضطراری چه کمکی از او ساخته است.
موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.