پرستاری از کودک مبتلا به سندرم داون

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

همکاری خانواده، دوستان، مربیان و متخصصان پزشکی، کودکان مبتلا رشد کنند و زندگی کاملی داشته باشند. جامعه مدنی راه طولانی برای یافتن شیوه ای برای اینکه کودکان این شرایط تحت درمان قرار گیرند و زندگی کاملی داشته باشند، پیموده است، هرچند که تصورات غلط هنوز وجود دارد. این متن نکاتی برای کمک به یک پرستار کودک مبتلا به سندرم داون آورده شده است که لازم است والدین کودک، اطرافیان، دوستان و بطور کلی پرستار که وظیفه مراقبت از کودک را بر عهده دارد، بداند سندرم داون یک اختلال ژنتیکی است.

مقدمات مراقبت و نگهداری پرستار کودک مبتلا به سندرم داون

این اختلال زمانی اتفاق می افتد که فرد با یک کپی اضافی از کروموزوم 21 متولد شده باشد. سندرم داون باعث تغییر در رشد فیزیکی می شود. درنتیجه افراد مبتلا به سندرم داون ممکن است مستعد ابتلا به بیماری هایی مانند مسائل قلب و تنفس باشند که لازم است پرستار کودک این عوارض را بشناسد.

علاوه بر این، افرادی که مبتلا به سندرم داون هستند به طور معمول نوعی ناتوانی ذهنی دارند. به این معنی که آنها با سرعت کمتری رشد می کنند و یا برای یادگیری اطلاعات جدید به زمان بیشتری نیاز دارند. با همه این ها یک پرستار کودک باید در نظر داشته باشد که کودک مبتلا به سندرم داون پیش از هر چیز یک انسان است.

هرچند میزان رشد از فرد به فرد دیگر بسیار متفاوت است، اما با مراقبت های پزشکی مدرن و حمایت های پرستار بچه در سنین پایین، افراد مبتلا به سندرم داون میانگین امید به زندگی 60 ساله دارند.

پرستاری از کودک مبتلا به سندرم داون

شناخت توانایی ها و استعدادهای کودکان مبتلا به سندرم داون پرستار کودک ، باید سعی کند به جای ت بر ناتوانی های کودک ، توانایی ها و استعداد های آن ها را شناسایی کند. کودکان مبتلا  سرشار از زندگی و تحقق بخشیدن به زندگی هستند.

پیشنهاد مقاله : سرطان خون در کودکان | معرفی 7 مدل لوسمی

روحیه کودک مبتلا به سندروم داون

شخصیت ها و استعدادهای آنها به اندازه هر کودک دیگری متفاوت است. آنها دارای طیف گسترده ای از احساسات، از غرور و شادی گرفته تا ترس و ناامیدی هستند که پرستار در منزل، باید به این احساسات توجه کند. بسیاری از کودکان مبتلا در کلاس های آموزش معمول هستند. آنها ممکن است به حمایت های اضافی توسط پرستار ، برای مواردی مانند خواندن و یا ریاضی نیاز داشته باشند.

اما با پشتیبانی مناسب کادر مدرسه و پرستار ، اکثر آن­ها خواندن و نوشتن را یاد می گیرند. در نهایت می توانند آموزش حرفه ای داشته باشند، شغل داشته باشند، و حتی برخی به کالج می روند.

در نتیجه پرستار کودک ، با کشف و پرورش استعداد های نهفته این کودکان می­تواند در زندگی آینده آن ها بسیار موثر باشد آگاهی در مورد تصورات غلط درباره سندرم داون در گذشته نه چندان دور، کودکان مبتلا به آسایشگاه معلولینیا مجتمع های بهزیستی فرستاده می­شدند و مراقبت های پزشکی مناسب و پشتیبانی آموزشی را دریافت نمی­کردند. متأسفانه، تصورات منفی همچنان وجود دارد.

کلام اخر پرستار کودک مبتلا به سندروم داون

جامعه همیشه افراد مبتلا  را قبول نمی کند. کودکان مبتلا با موانعی مانند تبعیض و عدم پذیرش آن ها در جامعه مواجه هستند. آنها نیاز به حمایت بیشتری از عزیزان و مراقبین خود دارند تا بتوانند بر این موانع غلبه کنند. پرستار کودک ، با شناخت این باورهای غلط می­تواند با آن ها مقابله کند و از کاسته شدن عتماد به نفس کودک به علت رد شدن در اجتماع جلوگیری کند. برای مثال این تصور غلطی است که افراد مبتلا به سندرم داون نمیتوانند کار خود را انجام دهند یا از خود مراقبت کنند. اکثر افراد با این شرایط به بزرگسالان مفیدی می انجامند که می توانند به جامعه کمک کنند. فراهم کردن حمایت های پزشکی و آموزشی مورد نیاز پرستار بچه، باید اطمینان حاصل کند که کودک همه ی حمایت هایی که برای موفقیت در خانه و مدرسه لازم دارد را دریافت می­کند.

از آنجایی که هر کودک مبتلا به سندرم داون منحصر به فرد است، پرستار کودک نیز باید برنامه منحصر به فردی برای کودک تهیه کند تا آنها را به پتانسیل کامل خود برساند. متخصص اطفال نیز می­ تواند به پرستاری در منزل کودک کمک کند و مراقبت های پزشکی را هماهنگ کنند.

 

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان