زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار سالمند, مقالات

پرستار سالمند کیست ؟ چه کاری انجام میدهد و وظایفش چیست

پرستار سالمند کیست کسی است که مراقبت های ویژه ای برای برطرف کردن نیازهای شهروندان سالمند مراحل مختلفی انجام می دهد. پرستار سالمند کیست؟ یک اصطلاح نسبتا گسترده ایست، پرستار وظایفی مانند کمک در کارهای روزمره یک سالمند و مراقبت روزانه از سالمندان و مرتب کردن منزل و حتی مراقبت های درمانی را نیز بر عهده دارد. گرچه کهولت سن بخودی خود دلیلی برای نظر گرفتن یک مراقبت کننده نیست اما معمولا بیماری های مختلف و محدودیت های فیزیکی که همراه با کهولت سن است، باعث بحث در مورد ایشان میشود.

پرستار سالمند کیست ، چه زمانی حضور یک پرستار ضروری است؟

بعضی از شهروندان سالمند هستند که هرگز نیازی به مراقبت های خاص و همچنین پرستار ندارند. زمانی شروع به کار می کند که یک شهروند سالمند برای انجام دادن کارهای روزمره خود نیاز به کمک داشته باشد. وظایف یک مراقب سالمند می تواند شامل: کارهای روزمره شامل پخت و پز، تمیز کردن خانه ، خرید ، پانسمان ، کمک در حمام کردن ، رانندگی ، کمک در مصرف دارو و … باشد.

کاهش عمومی سلامت عاملی برای در نظر گرفتن ؟!

زیرا که نشان دهنده کاهش توانایی در انجام کارهای روزمره زندگی می باشد. به عنوان مثال فراموش کردن ساعت مصرف دارو ، از دست دادن بینایی که ممکن است نتوانند با خیال آسوده راه بروند یا آرتروز که باعث می شود نتوانند به راحتی حمام روند یا کارهای دیگری را انجام دهند ، نشان دهنده کاهش سلامتی و نیاز به پرستار سالمند است. این نشانه ها، کمک گرفتن از یک مراقب سالمند را به منظور پیشگیری از اتفاقات ناگوار، لازم می کند.

مطالعه کنید
سرگردانی در زوال عقل

نیاز به پرستار سالمند به سرعت اتفاق می افتد ، اگر سالمند شما اخیرا دچار شکستگی یا  سکته مغزی شده است و هنوز در معرض مشکلات فیزیکی یا حافظه ای است پس این شخص به مراقب سالمند نیاز دارد. با این حال بدیهی است که پرستار زمانی مورد نیاز است که وضعیت سلامتی سالمند از لحاظ فیزیکی ، شناختی و حافظه ای و یا از لحاظ عاطفی باعث کاهش توانایی در انجام فعالیت های روزمره شود. معمولا برای اولین بار اعضای خانواده یا پزشک نیاز به پرستار سالمند را تشخیص می دهند.

نوع مراقبت و شدت ضرورت آن نیر وابسته به مشکلاتی است که شخص از آن رنج می برد. این به نفع تیم پزشکی و اعضای خانواده سالمند است که توانایی فرد سالمند در انجام کار های روزمره را به طور دقیق زیر نظر داشته باشند تا در صورت لزوم، اقدامات بعدی مانند استخدام یک پرستار را انچام دهند. علائم هشدار دهنده ای که اعضای خانواده را به سمت یک مراقب  سالمند سوق می دهد عبارت اند از:

  • مشکلات فیزیکی
  • مشکلات شناختی و حافظه ای
  • مشکلات احساسی و عاطفی

در اینگونه موارد، پرستار می تواند گزینه مناسبی برای کنترل و کاهش این مشکلات باشد.

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند