ویژگی های پرستار سالمند خوب

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مراقبت از یک سالمند، کار ساده ای نیست. پرستار سالمند خوب برای موفق شدن در کارش باید ویژگی های خاصی را داشته باشد.

رعایت احترام

پرستار سالمند باید بداند که استقلال در انجام امور در هر فردی با افزایش سن و سال کاهش می یابد. این موضوع، “احساس مورد ترحم قرار گرفتن” را برای سالمند به همراه خواهد داشت. حتی اگر یک فرد سالمند به شدت شکننده و فرتوت شده باشد، پرستار سالمند باید به یاد داشته باشد که او یک سالمند با کوله باری از تجربه بوده و زمانی زیادی را در سلامتی کامل و پر انرژی گذرانده است، اما در حال حاضر به کمک یک پرستار سالمند نیاز دارد. یک پرستار سالمند خوب با سالمند همانند یک انسان و فرد دیگر رفتار می کند، نه مانند سالمندی که به مراقبت و پرستار سالمند احتیاج دارد.

پیشنهاد مقاله : برای یافتن پرستار سالمند قابل اعتماد باید از کجا شروع کنیم

مهربانی و دلسوزی برای پرستار سالمند خوب

مهربانی از مهم ترین ویژگی هایی است که هر پرستار سالمندی باید داشته باشد. برای یک سالمند، انجام کارهای ساده نیز ممکن است با چالش هایی همراه بوده و حتی در ساده ترین کارها به کمک یک پرستار سالمند نیاز پیدا کند. پرستار سالمند باید به گونه ای با سالمند ارتباط برقرار کند که به راحتی بتواند به او در انجام این امور کمک کند. یک پرستار سالمند خوب به خوبی سالمند را درک می کند و می داند که سالمند در مواجهه با این چالش ها، چه احساسی دارد.

قابل اعتماد بودن پرستار سالمند

معمولا مسئولیت غذا و خوراک سالمند، نوشیدنی ها، دارو ها و … به عهده پرستار سالمند است. هر گونه تغییر نادرست و یا اشکال کوچک در این موارد می تواند با عواقب خطرناکی برای سالمند و به تبع آن پرستار سالمند ، همراه باشد. بنابراین، خانواده سالمند باید پرستار سالمندی را استخدام کنند که بتوانند روی او حساب کنند و مطمئن باشند که این پرستار می تواند همه وظایف محول شده را به خوبی انجام دهد. 

صبر

هر پرستار سالمندی می داند که مراقبت از یک سالمند تا چه اندازه می تواند خسته کننده و طاقت فرسا باشد. در هنگام مراقبت پرستار سالمند از یک سالمند، کارهای ساده دارای پیچیدگی می شوند و زمان بیشتری برای انجام کارهای نیاز است. یک پرستار سالمند خوب باید به اندازه ای صبور باشد که با وجود این مسائل بتواند کارش را به بهترین نحو انجام داده و بدون خستگی و ضعف، مراقبت از سالمند را انجام دهد. قدرت صبر پرستار سالمند در مواردی که سالمند از بیماری های خاصی مانند آلزایمر و یا مشکلات حرکتی رنج می برد، اهمیت ویژه ای پیدا می کند. چرا که در این شرایط، مسائل پیش روی سالمند و پرستار سالمند بسیار دشوار تر خواهد بود.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.