زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار سالمند, مقالات

پرستار سالمند خوب چه ویژگی هایی دارد؟راهنمایی بخش اول

مراقبت از یک سالمند، کار ساده ای نیست. پرستار سالمند خوب برای موفق شدن در کارش باید ویژگی های خاصی را داشته باشد.

رعایت احترام

پرستار سالمند باید بداند که استقلال در انجام امور در هر فردی با افزایش سن و سال کاهش می یابد. این موضوع، “احساس مورد ترحم قرار گرفتن” را برای سالمند به همراه خواهد داشت. حتی اگر یک فرد سالمند به شدت شکننده و فرتوت شده باشد، پرستار سالمند باید به یاد داشته باشد که او یک سالمند با کوله باری از تجربه بوده و زمانی زیادی را در سلامتی کامل و پر انرژی گذرانده است، اما در حال حاضر به کمک یک پرستار سالمند نیاز دارد. یک پرستار سالمند خوب با سالمند همانند یک انسان و فرد دیگر رفتار می کند، نه مانند سالمندی که به مراقبت و پرستار سالمند احتیاج دارد.

مهربانی و دلسوزی برای پرستار سالمند خوب

مهربانی از مهم ترین ویژگی هایی است که هر پرستار سالمندی باید داشته باشد. برای یک سالمند، انجام کارهای ساده نیز ممکن است با چالش هایی همراه بوده و حتی در ساده ترین کارها به کمک یک پرستار سالمند نیاز پیدا کند. پرستار سالمند باید به گونه ای با سالمند ارتباط برقرار کند که به راحتی بتواند به او در انجام این امور کمک کند. یک پرستار سالمند خوب به خوبی سالمند را درک می کند و می داند که سالمند در مواجهه با این چالش ها، چه احساسی دارد.

مطالعه کنید
پرستار بیمار تشنجی

قابل اعتماد بودن پرستار سالمند

معمولا مسئولیت غذا و خوراک سالمند، نوشیدنی ها، دارو ها و … به عهده پرستار سالمند است. هر گونه تغییر نادرست و یا اشکال کوچک در این موارد می تواند با عواقب خطرناکی برای سالمند و به تبع آن پرستار سالمند ، همراه باشد. بنابراین، خانواده سالمند باید پرستار سالمندی را استخدام کنند که بتوانند روی او حساب کنند و مطمئن باشند که این پرستار می تواند همه وظایف محول شده را به خوبی انجام دهد. برگرفته شده از وبلاگ زندگی برتر اکسین

صبر

هر پرستار سالمندی می داند که مراقبت از یک سالمند تا چه اندازه می تواند خسته کننده و طاقت فرسا باشد. در هنگام مراقبت پرستار سالمند از یک سالمند، کارهای ساده دارای پیچیدگی می شوند و زمان بیشتری برای انجام کارهای نیاز است. یک پرستار سالمند خوب باید به اندازه ای صبور باشد که با وجود این مسائل بتواند کارش را به بهترین نحو انجام داده و بدون خستگی و ضعف، مراقبت از سالمند را انجام دهد. قدرت صبر پرستار سالمند در مواردی که سالمند از بیماری های خاصی مانند آلزایمر و یا مشکلات حرکتی رنج می برد، اهمیت ویژه ای پیدا می کند. چرا که در این شرایط، مسائل پیش روی سالمند و پرستار سالمند بسیار دشوار تر خواهد بود.

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند