نکات مراقبت و نگهداری سالمند دارای اختلال

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

پرستار سالمند بدانید مراقبت از یک سالمند با زوال عقل ، دنیایی از پاداش و خوبی به همراه خواهد داشت: تجربه آسودگی خاطر در دانستن اینکه مراقب سالمند زندگی یک سالخورده را امن‌تر و راحت تر می‌کند، لذت بردن پرستار از لبخند یک فرد. در عین حال، این یکی از مسئولیت های چالش برانگیز هر فرد چه به عنوان مراقب سالمند چه نزدیکان سالمند نیز می تواند باشد.می توان با استخدام پرستار در منزل، برای سالمند آرامشی فراهم کرد. راهنمایی هایی در زمینه‌های مختلف که در این راه به نگهداری سالمند در مدیریت رفتاری سالمندان دارای زوال عقل کمک خواهد کرد:

پرستار سالمند بدانید پرسه زدن

سرگردانی می تواند به دلایل مختلف رخ دهد: خستگی، تحریک، ناراحتی، افسردگی، سردرگمی، نیاز به استفاده از حمام و غیره. تلاش پرستار سالمند برای کشف دلیل اصلی سرگردان بودن سالمند مهم است. به عنوان مثال، یک فرد مبتلا به زوال عقل خسته می تواند به سمت فعالیت های مورد علاقه هدایت شود یا به یاد آوردن خاطرات از طریق عکس بپردازد. اگر به نظر می‌رسد سالمند درد دارد، نگهدار سالمند حتما برای کمک با پزشک تماس بگیرد.

راهنمایی پرستار سالمند
انتظار به سرعت نتیجه گرفتن و کنترل بر اوضاع سالمند نداشته باشید.

پرستار سالمند اطمینان حاصل کند که درب ها قفل شده اند تا مطمئن باشد که فرد سالخورده از خانه دور نمی شود و همیشه نگهدار سالمند اطمینان حاصل کند که در هر زمان، سالمند نوعی از وسایل شناسایی را با خود داشته باشد چون ممکن است سرگردانی برای فرد دچار فراموشی ایجاد شود.

پیشنهاد مقاله : تعادل بین کار و سالمند برای پرستار سالمند

به هم ریختگی خواب

تغییرات و اختلالات در خواب در افراد دچار فراموشی مرسوم است و می تواند منجر به خستگی برای نگهداری سالمند شود. مفید است که پرستار سالمند سعی کند خواب در طول روز را کاهش دهد و در شب هنگام نیز فضایی که آرامش بخش و مناسب خواب است را ایجاد کند: نور کم، موسیقی آرامش بخش و همچنین پرستار سالمند از اینکه سالمند نوشیدنی‌های کافئین دار یا الکلی صرف کند، جلوگیری کند.

پرستار سالمند بدانید پرخاشگری

تنش می تواند به سرعت به تحریک و حتی پرخشاگری در سالمندان با زوال عقل منتج شود. افراد سالخورده ممکن است از استرس خود آگاه باشند، که می تواند منجر به ناراحتی بیشتری برای آنها شود. لازم است مراقب سالمند آرامش خود را حتی در مواجهه با تحریک و آزردگی سالمند حفظ کند، و بداند که کدام فعالیت‌ها سالمند را آرام تر می‌کند و اینها شرایطی را در اختیار نگهدار سالمند قرار می دهد تا شرایط سخت را مدیریت کند. این می تواند یک فعالیت تاکتیکی از سوی پرستار باشد: موسیقی مورد علاقه سالمند، راه رفتن در خارج از منزل، گوش دادن به یک داستان که با صدای بلند خوانده می‌شود. ممکن است مراقب سالمند به کمی صحیح و خطا برای پیدا کردن آنچه که بهترین کار است، نیاز داشته باشد. تدوین شده در موسسه پرستاری زندگی برتر اکسین

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.