از خودتان بپرسید آیا می توانم پرستار بیمار مطلوب باشم؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

شاید همیشه در این فکر باشید که کاری را انتخاب کنید که در کمک به زندگی دیگران تاثیر داشته باشد. کار پرستار بیمار ، می تواند مصداق این موضوع باشد ، اما شاید از خودتان بپرسید که آیا می توانید پرستار بیمار مطلوب باشید؟

ما به شما در یافتن پاسخ به این سوال کمک خواهیم کرد. پیش از انتخاب کار پرستار سالمند و یا بیمار ، سوالات زیر را که در مورد شرایط پرستار بیمار است، در نظر بگیرید. این سوالات را بررسی کنید تا دریابید که برای تبدیل شدن به یک پرستار بیمار خوب، چه ویژگی هایی لازم است.

سوالاتی که باید قبل از انتخاب شغل مراقبتی از خودتان بپرسید

پرستار بیمار مطلوب
از خودتان بپرسید آیا می توانم پرستار بیمار مطلوب باشم؟

برای پرستار بیمار مطلوب بودن آیا می توانم با خون کنار بیایم؟

نیازی نیست که همه کادر مراکز درمانی مستقیما به بیماری ها، آسیب دیدگی ها، خون و … نزدیک شوند، اما یک مراقب به طور معمول با این موارد مواجه است. یک پرستار بیمار باید بتواند خون گیری کند، تزریقات را انجام دهد و زخم ها را پانسمان کند. حتی ممکن است که در عمل جراحی در کنار جراح حضور داشته باشد. اگر فکر می کنید که نسبت به خون احساس خوبی ندارید، بهتر است که از این کار صرف نظر کنید و به مشاغل دیگر درمانی (غیر از این شغل ) بیاندیشید.

پیشنهاد مقاله : استخدام مراقب سالمند به صورت خصوصی در منزل و بیمارستان

آیا من شنونده خوبی هستم؟

یکی از معمول ترین کارهای پرستار بیمار، گوش دادن به صحبت های بیمار است. اگر شنونده خوبی نباشد، ممکن است  نکته ای را در خلال صحبت ها متوجه نشود و همین نکته کوچک، عواقب بزرگی را به همراه داشته باشد. او وکیل سلامتی بیمار است. به همین دلیل باید برای درک مجهولات و نگرانی های بیمار، با دقت به صحبت های او گوش دهد.

آیا می توانم ساعات زیادی در حالت ایستاده کار کنم؟

کار پرستار بیمار به فیزیک بدنی خوبی نیاز دارد. بلند کردن اجسام و بیماران و جابجا کردن آنها، جابجایی مکرر میان اتاق ها و یا طبقات و … از کارهایی است که او موظف به انجام پیوسته آنهاست و باید همه این امور در حالت ایستاده و سرپا انجام دهد. بنابراین، اگر در تصمیم خود برای تبدیل شدن به یک پرستار بیمار مطلوب جدی هستید، باید بدانید که باید قدرت بدنی خوبی داشته باشد و بتواند ساعت ها بدون استراحت راه برود و کارهایش را ایستاده و سر پا انجام دهد.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.