برخی از نکات کلیدی که پرستار سالمند باید آنها را رعایت نماید

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

نکات کلیدی که پرستار سالمند باید رعایت کند بسیارند اما شاید یکی از مهمترین آنها این است که او باید فرد سالخورده را بفهمد و درک کند ، این موضوع تنها برای سالمند مفید نیست ، بلکه برای مراقب نیز در طولانی مدت بسیار کمک کننده خواهد بود. هر سالمند ممکن است گاهی حواس پرت شود و موارد مهمی را فراموش کند. اینجاست که پرستار سالمند باید به کمک او بیاید. همچنین باید بداند که فرد ممکن است گاهی رفتار بچگانه ای داشته باشد، اما این رفتار همیشه بدون منظور و قصد است.

سالمندان ممکن است دچار مشکلات ذهنی و شناختی شوند و چیز هایی که بگویند که پرستار سالمند با آنها موافق نیست و یا او را عصبانی می کند. اما باید در هر صورت آرامش خود را حفظ کرده و سالمند را درک کند. صبر و درک مراقب ، برای فرد و همچنین خود او آرامش را به همراه خواهد داشت.

رفاقت نگهدار سالمند و سالمند به هر دو آنها کمک می کند تا یکدیگر را درک کنند و باهم یک رابطه خوب داشته باشند.

پیشنهاد مقاله : نکات استخدام پرستار سالمند

نکات کلیدی که پرستار  باید محرم اسرار باشد، اما حریم خصوصی را حفظ کند.

محرم اسرار بودن برای مراقب به این معنی است که سالمند بتواند به راحتی در مورد هر موضوعی با پرستار سالمند صحبت کند. اما این موضوع نیز باید برای نگهدار حدودی داشته باشد. این حدود، موضوعاتی است که مراقب نباید آنها را جایی بازگو کند و تا حد امکان اجازه ندهد که کسی از آنها با خبر شود.

در صورت قصد سوء استفاده سالمند، مراتب را به اشخاص مناسب اطلاع دهد.

سالمندان ممکن است به دلیل مشکلات ذهنی و شناختی، از حالت عادی خارج شوند و نسبت به پرستار سالمند نیات بدی پیدا کنند. باید در این شرایط، سریعاً مراتب را به خانواده سالمند و یا اشخاص مناسب گزارش دهد.

اشتباهات.رایج.پرستار.سالمند
اگر نگهداری از سالمند را بر عهده دارید استقلال او را از او نگیرید.

مراقب باید قابل اعتماد و قابل اطمینان باشد.

سالمندان به راحتی اعتماد خود را از پرستار سالمندی که دیر بیاید و یا توافقات را رعایت نکند، از دست می دهند. برخلاف جوان تر ها، سالمندان در بد قولی مراقب صبور نیستند. باید در برابر سالمند قابل اعتماد و قابل اطمینان باشد تا اول بتواند روی او حساب کند. سالمندان مدت زمان زیادی را به تنهایی گذرانده اند و همین موضوع سبب می شود تا نتوانند روی کسی که قابل اعتماد نیست، حساب کنند. اگر سالمند احساس کند که نمی تواند روی نگهدار فرد حساب کند، او را کنار می زند و تلاش می کند تا خودش همه امور را انجام دهد.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.