زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار سالمند, مقالات

حفظ امنیت سالمند در محیط منزل توسط شخص مراقب سالمند

یکی از بزرگترین دغدغه های پرستار سالمند حفظ امنیت سالمند است. به این منظور نکاتی برای حفظ امنیت سالمند ذکر می شود که مراقب می تواند از آن ها بهره بگیرد: شاید ساده به نظر برسد اما در ادامه با نکات کلیدی و ریزی رو به رو خواهیم شد که می توانیم بیشتر در ارتباط با اهمیت این موضوع آگاه شویم در این ارتباط می توانید با ما همراه شوید :

تحرک سالمند در محیط منزل به کمک مراقب

پرستار سالمند باید برای تحرک سالمند در محیط منزل امکاناتی را فراهم آورد. به عنوان مثال پرستار سالمند می تواند با قراردادن یک صندلی کنار در ورودی به ورود و خروج سالمند کمک کند. پرستار سالمند می تواند پیشنهاد نصب یک پیشخوان بلند در آشپزخانه را مطرح کرده و بدین ترتیب باعث حفظ استقلال سالمند در محیط آشپزخانه شود. پرستار سالمند در انتخاب کفش مناسب برای سالمند نیز نقش ویژه ای دارد. بهتر است پرستار سالمند کفش های راحتی پاشنه کوتاه با کفی های مقاوم را به سالمند پیشنهاد دهد.

 حفظ امنیت سالمند در محیط حمام به کمک پرستار سالمند

براساس گزارش هایی از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، سالانه حدود 235 هزار نفر از بیماران بالای 15 سال به خاطر آسیب های وارده در حمام به اورژانس مراجعه کرده و تقریبا 14 درصد از آن ها در بیمارستان بستری می شوند. سالمندان نیز حین استفاده از حمام و توالت در معرض چنین آسیب هایی قرار می گیرند.

مطالعه کنید
تکنیک‌های تحریک حسی سالمند مبتلا به زوال عقل

بیش از نیمی از این آسیب ها متوجه سالمندان بالای 85 سال بوده است، بنابراین پرستار سالمند باید نسبت به حفظ امنیت این گروه از سالمندان توجه ویژه ای داشته باشد. پرستار سالمند وظیفه دارد برای حفظ امنیت سالمند در این محیط ها تدبیرهایی را به کار بگیرد.

  • نصب چندین سطل زباله در داخل و خارج از حمام یا در قسمت های مختلف توالت به توصیه پرستار سالمند
  • قراردادن تشک های لاستیکی در نواحی لیز، مثل جلوی سینک و داخل و خارج از حمام به توصیه پرستار سالمند
  • قراردادن یک چهارپایه در حمام برای نشستن سالمند حین نظافت
  • نصب وان های مجهز به در، صندلی تاشو و دوش های گردان به توصیه پرستار سالمند

حفظ امنیت سالمند بیرون از منزل به کمک پرستار سالمند

بسیاری از سالمندان در محیط بیرون از منزل دچار آسیب می شوند، بنابراین پرستار سالمند باید نسبت به ایمنی  محیط خیابان، ورودی منزل، حیاط و پیاده رو نیز اطمینان حاصل کند. همواره بیرون از منزل محیط های خطرناک بیشتر وجود دارند به نحوی که نمی توانیم اتفاقات ناگوار را پبش بینی نمائیم و برای آنها طرح و برنامه ای داشته باشیم از این رو می بایستی نکات ضروری را رعایت نمائیم و با احتیاط بیشتری عمل کنیم.

دسترسی راحت سالمند مبتلا به آرتروز به درها و پنجره ها به کمک مراقب

در صورتی که سالمند تحت مراقبت پرستار سالمند مبتلا به آرتروز باشد، استفاده از دستگیره در و پنجره برای او مشکل خواهد بود. پرستار سالمند می تواند پیشنهاد نصب دستگیره هایی راحت تر را با خانواده سالمند مطرح کند. کسی که به بیماری آرتروز دچار است قطعا قسمت های مختلفی از بدن او دچار انحلال و درد می شود باید به این نکته توجه داشته باشیم که از دستگیره های مناسب تری به جهت سهولت کار سالمند استفاده نمائیم .

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند