زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

زندگی برتر اکسین از متخصصین آموزش دیده و قابل اعتماد جهت پرستاری کودک ، استفاده می نماید بانک اطلاعاتی مراقبین و نگهداران طبقه بندی شده ، روانشناس ، نگهدار ، مادریار و مراقب را در خود جای داده است در ادامه به بررسی شرایط یک پرستار کودک متخصص شرح حال و کارایی ایشان می پردازیم .

پرستار کودک باید بداند چگونه و کی احیای قلبی ریوی را انجام دهد. هنگامی که درست اجرا شود می‌تواند جان کودک را با جریان دادن خون در قلب، مغز و دیگر اعضای بدن و بازیابی تنفس، تا از راه رسیدن کمکهای پیشرفته پزشکی توسط نیروی امداد نجات دهد.

در مورد CPR (احیای قلبی – ریوی)

CPR یا (احیا قلبی-ریوی) ترکیبی از فشرده سازی قفسه سینه و تنفس مصنوعی (احیای دهان به دهان) است. اگر فردی گردش خون و یا تنفس کافی نداشته باشد، CPR  می تواند گردش خون غنی از اکسیژن را به مغز بازگرداند. بدون اکسیژن، آسیب دائمی به مغز یا مرگ در کمتر از 8 دقیقه ممکن است رخ دهد. CPR ممکن است در بسیاری از موارد اضطراری مختلف، از جمله تصادفات، نزدیک شدن به غرق شدن، خفگی، مسمومیت، استنشاق دود، آسیب های حاصل از برق گرفتگی و سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) ضروری باشد.

خواندن در مورد CPR و یادگیری در مورد زمانی که نیاز به انجام آن است به پرستار کودک زندگی برتر اکسین درک اولیه از مفهوم و روش را می‌دهد، اما به شدت توصیه می شود که پرستار کودک زندگی برتر اکسین جزئیات و نحوه‌ی انجام CPR (احیای قلبی-ریوی) را با گذراندن دوره و کلاس یاد بگیرد. اگر CPR مورد نیاز باشد، با استفاده از روش صحیح، بهترین شانس برای بقا را به فرد می دهد. احیای قلبی-ریوی هنگامی که هر چه سریعتر شروع شود موفق‌تر است، اما پرستار کودک زندگی برتر اکسین ابتدا باید تعیین کند که آیا CPR لازم است یا خیر.

زمان احیای قلبی – ریوی توسط پرستار کودک زندگی برتر اکسین

این کار را پرستار کودک فقط باید زمانی انجام دهد که کودک نفس نمی‌کشد یا گردش خون به اندازه کافی انجام نمی‌گیرد. در نخستین گام، پرستار کودک تعیین کند که نزدیک شدن به کودک یا فرد در معرض خطر امن باشد. به عنوان مثال، اگر کسی در یک تصادف در یک بزرگراه شلوغ آسیب دید، پرستار کودک زندگی برتر اکسین در هنگام تلاش برای کمک به مصدوم باید در مورد رفت و آمد دائمی خودروها بسیار مراقب باشد. یا اگر کودک یک سیم لخت برقدار را لمس کرد و دچار برق گرفتگی شد،

پرستار کودک زندگی برتر اکسین باید اطمینان داشته باشد که کودک قبل از ارائه‌ی کمک، برای جلوگیری از برق گرفتگی خودش، دیگر با الکتریسیته در تماس نباشد.(به عنوان مثال، پرستار کودک منبع برق را قطع کند، مانند کلید چراغ یا فیوز.) هنگامی که پرستار کودک می داند که می تواند با خیال راحت و امن به فردی که نیاز به کمک دارد نزدیک شود، به سرعت ارزیابی کند که آیا فرد پاسخگو است یا نه. به دنبال چیزهایی مانند باز کردن چشم، صدا از دهان یا صحبت کردن، حرکت قفسه سینه یا سایر نشانه های زنده بودن باشد مانند حرکت دست ها و پاها باشد.

خردسالان و کودکان در مورد احیای قلبی و ریوی

چک کردن علائم حیاتی و پاسخگویی مصدوم به تحریک در نوزادان و كودكان خردسال، مالیدن قفسه سینه (روی استخوان جناق) می تواند تعیین كند كه آیا پاسخگویی به تحریک وجود دارد یا نه. در بچه های بزرگتر و بزرگسالان نیز این کار را می توان با ضربه زدن به آرامی روی شانه‌شان و پرسیدن اینکه خوب هستند یا نه انجام داد. هرگاه CPR مورد نیاز است، پرستار کودک زندگی برتر اکسین به یاد داشته باشد که برای کمک با اورژانس تماس بگیرد. دوره های فعلی CPR به شما یاد می دهند که اگر پرستار کودک با یک نوزاد یا کودک بی پاسخ به تحریکات تنهاست، قبل از درخواست کمک باید CPR را برای حدود 2 دقیقه انجام دهد.

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند